En faydalı ve eğlenceli Android tabanlı mobil uygulamalar

En faydalı ve eğlenceli Android tabanlı mobil uygulamaları sizin için derledik

0

Son yıllarda insanlar vakitlerinin büyük bölümünü akıllı telefonlarıyla geçiriyor. Otogarlarda, havaalanlarında, restoranlarda hatta misafirliklerde bile insanlar akıllı telefonlarını ellerinden düşürmüyor. Bu ayki yazımızda iyi vakit geçirmenizi sağlayacak çeşitli Android tabanlı uygulamaları sizler için derledik.

Flipboard

Listemizin ilk sırasında yerli ve yabancı birçok habere ulaşabileceğiniz Flipboard var. Flipboard’da binlerce yerli ve yabancı spordan müziğe ve son dakika haberlerine kadar birçok haber bulunuyor. Kullanımı kolay arayüzü ve kaydırma özelliği ile daha önce belirlediğiniz konulardaki haberlere hızlıca ve kolayca göz atabiliyorsunuz. Telefonunuzda mutlaka olması gereken uygulamalardan biri Flipboard.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=flipboard.app

Audiomack

Listemizin ikinci sırasında birçok güncel şarkıyı dinleyebileceğiniz ve hatta cihazınıza indirebileceğiniz bir uygulama olan Audiomack var. Özellikle şarkıları cihazınıza indirebilmenizi sağlaması mobil internetten büyük oranda tasarruf etmenizi sağlıyor. Uygulamada birçok farklı türde çok sayıda şarkı bulunuyor. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Ancak oynatma listesi gibi bazı özellikler için ücret ödemeniz gerekiyor.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.audiomack

9GAGS

Birçok hareketli gif, fotoğraf ve video ile eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak uygulamalardan biri de 9GAGS. Uygulamada günlük eğlence dozunuzu her gün kolayca alabilirsiniz. Ancak otobüste veya kalabalık yerlerde uygulamayı kullanırken dikkat edin bir anda kahkaha atarak dikkatleri kendinize toplayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ninegag.android.app&hl=tr

Hayat eve sığar

Listemizin son sırasında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Hayat Eve Sığar mobil uygulaması var. Bu uygulama salgın döneminde en sık bakacağınız uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca normalleşme sürecinde yine en faydalı araçlardan biri olacak.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşları Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen bir mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=tr

 

 

Cevap bırakın