En etkileyici oyun fragmanları

0

maxresdefault

Video oyunları dünyasında en önemli tanıtım olanaklarından biri olan tanıtım fragmanları artık iyice Hollywood kalitesine erişmeye başladı. Her yeni yapımın tanıtımında fragmanlar daha sinematik bir hal almaya başlarken, artık fragmanlar içerisinde yalnızca oyunun grafiklerine veya efektlerine değil, hikayesine, kurgusuna ve duygulara da yer verilmeye başlandı. Tabii ki bu yöntem ile hazırlanan yeni nesil fragmanlar da oyuncuları çok daha fazla etkilemeye, hatta ve hatta oyunları ön sipariş ile satın almaya yöneltiyor.

Battlefield 1

Birinci dünya savaşı teması ile birlikte oyun dünyasında oldukça cesur bir karar alan Battlefield ve DICE ekibi, yayımladıkları duyuru fragmanı ile de yüreğimizi hop oturtup hop kaldırmayı başarmıştı. FrostBite 3 motorunun muhteşem grafik kalitesi, White Stripes’ın Seven Nation Army şarkısının fragman sahneleri ile birlikte muhteşem uyumu ve tabii ki birinci dünya savaşı dolayısı ile Türk’lerin de oyun içerisinde bulunacak olması bizleri ciddi manada heyecanlandırmayı başarmıştı. Oyun dünyasında oldukça köklü bir yer edinen Battlefield 1, daha uzun süre gündemdeki yerini koruyacak gibi gözüküyor. Ayrıca Battlefield 1’in gelecek DLC’lerinden birinde Çanakkale boğazında oynama şansına da erişeceğiz.

Witcher 3

RPG dünyasını adeta kasıp kavuran, çıktığı yıl neredeyse tüm yılın oyunu ödüllerini adeta silip süpüren, hepimizi aylar boyunca başında tutmayı başaran, sonrasında çıkan tüm RPG oyunlarında kendisini aratan CD Projekt RED’in geliştirdiği The Witcher 3: Wild Land ilk tanıtımında kullanılan fragman ile de bizleri etkilemeyi başarmıştı. Grafikleri, müzikleri, animasyonları ile daha uzun mu uzun yıllar boyunca gündemdeki yerini koruyacak gibi gözüken The Witcher 3, oyunların çıtasını arşa kadar yükselten bir yapım oldu.

Wrath of the Lich King

MMORPG dünyasının kralı sayabileceğimiz World of Warcraft’ın birçok oyuncuya göre en başarılı eklenti paketi olan ve bizleri yozlaşmış prens Arthas’ın Lich King hali ile karşı karşıya getiren Wrath of the Lich King ek paketinin fragmanı da muhteşem müziği ve neredeyse gerçek diyebileceğimiz görüntü kalitesi ile hepimizi derinden etkilemeyi başarmıştı. Zaten fragmanlar ve animasyonlar konusunda oyun dünyasının lideri sayabileceğimiz Blizzard, bu fragman ile de uzun süre unutulmayacak gibi gözüküyor.

Skyrim

Yine bir RPG klasiği olan Elder Scrolls Skyrim, zamanı için Elder Scrolls serisini ileriye taşıyan bir RPG oyunu olmayı başarmıştı. Yine zamanı için oldukça başarılı grafiklere ve devasa bir açık dünyaya sahip olan yapım, özgür oynanış stili ve unutulmayacak müzikleri ile 2011 yılının en başarılı RPG oyunu olma ödülünü sonuna kadar haketmişti. Satış rakamları ile de oyuncular tarafından hakettiği geliri elde eden yapım, Bethesda’nın büyümesine en önemli katkılardan birini yapmayı başarmıştı. Skyrim, tanıtım fragmanı ile de oyun dünyası tarihinde yerini sağlamlaştıran bir firma.

Dead Island

Dead Island uzun yıllardan beri üzerinde çalışılan bir oyundu. İlk başladığından bu yana pek çok videosu ortaya çıktı ancak oyun dünyasına damgasını yayımlanan duygusal ve olağan üstü efektlere sahip fragma ile vurmuştu. Bir aile dramının anlatıldığı video ciddi anlamda oyuncuları derinden etkilemişti. Sadece oyuncular değil videoyu izleyen herkes bir an için yeni zombi oyununun klasik vur kır parçala türünden değil de daha çok dramanın hakim olduğu bir oyun olduğunu düşünmeye başlamıştı. Böyle bir fragmanın gazı ile geliştirilen yapım, ne yazık ki daha sonra beklentilerin altında kalmış, satış rakamları ile de yapımcısının yüzünü pek de güldürememişti. Ancak tanıtım fragmanı ile Dead Island, daha uzun yıllar hafızamızda yer edinecek gibi gözüküyor.

Cevap bırakın