En eğlenceli teknolojik hediyeler

0

Farklı bir hediyenin ya da teknolojinin peşindeyseniz, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler arasında bunu bulamayabilirsiniz. Bu yazıda yılbaşı hediye turunuza katkı sağlayabilecek eğlenceli cihazları bir araya getirdim. Umarım sizi ya da sevdiklerinizi sevindirir…

eglenceli teknoloji
Samsung Gear Iconx
Hiç kablosuz kulaklık konusunda eline su dökülmeyecek tek şirket Apple değil, bakın Samsung’un da kulağa takıp unutulası kulaklıkları var. Kolayca kaybedebilebilecek bir diğer teknoloji harikası olan Gear IconX, aktivitelerinizi takip ediyor.

samsung-gear-iconx

samsung-gear-iconx-2

Adım sayısı, kât ettiğiniz mesafe gibi bilgilerin yanıbaşına, nabız bilginizi de iliştiriyor. Sesli bir asistanı sayesinde, telefon olmaksızın da (en azından aktivite özellikleri) kullanılabiliyor. Ha, unutmadan: Renkli olmalarını çok sevdik.

Deeper Smart Sonar Pro
Kimileri için bir hobi, kimileri için bir saplantı olan balık tutmaya, teknolojinin ne gibi bir katkısı olabilir? Aslında bir robotu elinde oltayla dikip, ızgara başına balıkları taşıtsak da olur ama biz ayakta dikilmeyi sevenler için bir seçenek sunalım.

deeper-sonar-pro

Deeper Smart Sonar Pro, oltanıza takarak denizin dibinde neler olduğunu görmenizi sağlayan bir ‘balık bulucu’. Wi-Fi üzerinden telefon ya da tabletinize 100 metre mesafeye kadar bağlanabilen cihaz, su derinliği, sudaki ve kapsamdaki nesneler hakkında bilgi veriyor. Tabii bu arada balıkları da görebilirsiniz ama tutması size kalmış!

pokemon-go-plus

Pokemon Go Plus
Hayatınızı dinginlik mi ele geçirdi? Hareket etmek için geçerli bir sebep bulamıyor musunuz? Pokemon oynayın. Giderek sayısı artan insanı, hızla ve inatla deliye çeviren oyunun bilekliği de, nadir görülen Pokemon’ları yakalamayı sağlıyor. Üstelik sürekli telefonunuza bakmanıza da gerek kalmıyor. Büyük kolaylık!

millenium-falcon-metal-earth

Metal Earth Millenium Falcon
Yıldız Savaşları’na meraklıysanız, son filmi de şimdiye kadar silip süpürmüş olmalısınız. Tüm hatıraları geri getiriyor, değil mi? O hâlde bu büyük ve metalden modellenmiş Millenium Falcon, koleksiyonunuzun bir parçası olabilir. Yok mu? O hâlde başlamak için iyi bir model!

fujifilm-instax-mini-8

Fujifilm Instax Mini 8
Şip şak fotoğraf çekmenin keyfini bizlere hatırlatan hipster’lara bir saygı duruşu, marş ve tören niteliği taşıyan Instax Mini 8, 1979 yapımı bir fotoğraf makinesi. Fuji’nin Instax filmlerini kullanan makine, retro çekimler için uygun ama vizörü ve ışık algılayıcısı bulunmuyor. O yüzden biraz zorlanacak ya da spontane davranacaksınız.

petcube

Petcube
Evde yokken kediniz ya da köpeğiniz neler yapıyor olabilir? Bunu gerçekten öğrenmek isterseniz, Petcube’ü kurun ve kamerasındaki verileri canlı olarak uzaktan izleyin. Dahili mikrofonu ve hoparlörü sayesinde evcil hayvanınızla konuşabilmeniz de mümkün.

bushnell

Bushnell 10×25 Powerview
Teknoloji sadece Yıldız Savaşları, bilgisayarlar ya da telefonlar demek değil. Eski zamanların en şık teknolojilerinden birisi dürbünlerdi. Bir tane bulundurmak, tatillere yanında götürüp ufuklara dalmak modaydı. Gökyüzü ya da karşı kıyı merakınız varsa, Bushnell’in 10 kat büyütme yapabilen ve kolay taşınabilen bu modelini tercih edebilirsiniz.

robot-arm-kit

Remote Control Robot Arm Kit
Y Kuşağı’nın çocukluk hayali olan robotlar, bu robot kol ile bir nebze diniyor. Kullanım öncesi bir tornavida ve kablo kesici yardımıyla monte edilen robot kol, 100 gram ağırlık taşıyabiliyor ve beş motoru sayesinde hareket ediyor. En güzel yanı ise bir uygulama ile uzaktan kumanda edilebilmesi.

nintendo-classic-mini

Nintendo Classic Mini
Bu aralar yeni şeyler insanlık olarak hoşumuza gitmiyor olmalı ki, geçmişe daldık, gittik. Nintendo’nun bu eski konsolunu yeniden gün yüzüne çıkartması da, oyun severlerin hoşuna gitti. Konsolda, HDMI bağlantısı, yenilenen grafik yongası ve 30 adet dahilî oyun bulunuyor. Kutudan çıkan NES oyun kumandası da eskiden konsolların nasıl kullanıldığına dair bir müze etkisi yaratıyor.

moov-now

Moov Now
Uzaylılarla haberleşmenizi sağlayan organik bir telsiz sistemine benzese de, Moov Now, aslında bir aktivite izleyicisi. Yani içerisinde 9 eksenli hareket algılayıcı, altı ay kadar da giden bir pil var. Böylece her hareketinizi kayıt edebiliyor. Üstelik sadece karada değil, suda da çalışıyor.

star-trek-remote

Star Trek Phaser Universal Remote
Yıldız Savaşları’nı hatırlamışken Uzay Yolu’nu unutmadık! Bu cihaz evinize gelen her 10 yaş altının ve üstünün ilgisini çekeceği gibi, aynı zamanda bir evrensel kumanda. Yani ortalıktaki kumandaları kaldırıp, sehpanıza (ya da kumandalarınızı yutan ve uzun süre bulamamanızı sağlayan o kara deliğin ağzına) sadece bunu koyabilirsiniz.

parrot-disco-fpv

Parrot Disco FPV Kit
Hem drone uçurayım hem de onun gözünden göreyim diyorsanız, drone’lardaki kameralar genelde bu işe yarıyor. Fakat Parrot’un bu paketi, işe sanal gerçeklik ekleyerek olayı bir adım öteye taşımış. Tam uçtaki kamerayı başlıkla görebilir, gelişmiş kumandasıyla drone’unuzu 50 km/saat hızına kadar uçurabilirsiniz.

muvi-timelapse

Smartphone Time Lapse Turntable
Sonradan birleştirmek üzere zaman aralıklı çekimler (İng. Time-lapse) yapmak istiyorsanız, telefonunuzu tutan ve etrafında dönebilen bu ayak, çok işinize yarayabilir. Üstelik, telefondan daha büyük fotoğraf makineleri, kameralar ve üçayakları (İng. Tripod) da takabilirsiniz.

 

Cevap bırakın