En çok Twitter takipçisi kimde? [Şubat 2018]

0

En çok Twitter takipçisi kimde sorusunun yanıtı, Şubat ayı verilerine göre açıklık kazandı. Araştırma kuruluşu Statista’nın derlediği rakamlara göre en çok takipçi kimde? İşte yanıtı…

Twitter’ın son yıllarda önemli bir ivme yakaladığına şüphe yok. Gündemin belirlenmesi, konuşulması noktasında öne çıkan sosyal ağlardan biri. Peki bu güçlü platformda en çok takipçiye sahip isim veya kuruluşlar hangileri? İşte bu soruya yönelik bir araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı.

Buna göre listenin zirvesinde 108, 37 milyonla ABD’li şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu Katy Perry (@katyperry) bulunuyor. Onu bir diğer tanınmış isim, Kanadalı şarkıcı Justin Bieber (@justinbieber), 105,29 milyonla takip ediyor. Üçüncü sırada ise 99,53 milyon takipçiyle eski ABD Başkanı Barrack Obama (@barrackobama) yer alıyor.

Listede dördüncü sırada bir diğer ünlü müzisyen Rihanna’yı (@rihanna) görüyoruz, Barbadoslu şarkıcı ve şarkı yazarının 86,1 milyon takipçisi bulunuyor. Beşinci sırada ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift (@taylorswift13) , 85,75 milyon takipçiyle sosyal medyadaki popülaritesine sergiliyor.

Listede yer alan diğer hesaplar ise şöyle sıralanıyor:

6- @TheEllenShow: 76,68 milyon

7- @ladygaga: 76,65 milyon

8- @YouTube: 71,1 milyon

9- @Cristiano: 69,32 milyon

10- @jtimberlake: 65, 08 milyon

Twitter’da en çok takipçiye sahip 10 hesaptan 6’sı şarkıcı, 1’i eski politikacı, 1’i TV şovu, 1’i futbolcu ve 1’i de sosyal ağ hesabı.

Cevap bırakın