En çok tercih edilen Xiaomi modelleri belli oldu!

0

Huawei’nin 2019 yılında ABD güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle kara listeye alınmasının ardından sahneye çıkan şirketlerden biri de Xiaomi. İlk etapta Çin pazarındaki hakimiyeti eline geçiren, ardından küresel çapta da başarılı işlere imza atan şirket, günümüz itibariyle dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda. 

Şirket, bu doğrultuda yeni ürünleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bunlara bir de dünya genelinde düzenlenen çeşitli indirim günleri eklenince, satış rakamları adeta tavan yapıyor. Bu noktada Xiaomi, 11.11 indirimleri kapsamında ürün satış karnesini açıkladı.

En popüler Xiaomi telefonları da belli oldu

Halihazırda tüm dünyada her ürün çeşidinde en çok tercih edilen üreticilerinden biri olan Xiaomi, 11.11 indirimleri kapsamında yaptığı ürün satışlarından 2.34 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini duyurdu. 

Aynı zamanda müşterilerin indirim gününde hangi akıllı telefonları daha çok tercih ettiği açıklandı. Buna göre Xiaomi 11 serisi en çok satılan telefonlar listesinde başı çekerken, ikinci sırada Redmi K40 serisi ve üçüncü sırada ise Xiaomi MIX Fold modeli yer aldı.

Kısa sürede gelen büyük satış başarısının ardından açıklamalarda bulunan şirketin kurucusu Lei Jun, ”başarının sırrı, güçlü bir teknolojik temel, araştırma ve geliştirmeye artan yatırımdır.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Xiaomi’nin 11.11 kapsamında yaptığı akıllı telefon satışlarının büyük bir kısmı Xiaomi Tmall ve Xiaomi Mobile Jingdong çevrimiçi mağazalarından gerçekleşti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi’nin kısa sürede elde ettiği satış başarısı, rakip şirketler tarafından kırılabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın