En çok satılan iPhone modeli hangisi?

0

Apple’ın geçen yılın son aylarında piyasaya sürdüğü iPhone 12 serisi, dikkat çeken bazı özelliklerle kullanıcılara ulaşmıştı. Yeni yapılan bir araştırmaya göre 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok iPhone 12 serisi modeller satıldı. Apple’ın ABD’de iPhone 12 serisinin çıkışıyla beraber büyük bir başarı yakaladığı biliniyor. En çok satılan iPhone modeli ve diğer detaylar….

En çok satılan iPhone modeli hala iPhone 11

Yeni yayımlanan bir rapora göre bu yılın başından beri ABD’de satılan akıllı telefonların yüzde 61’i iPhone 12 modelleri. En çok satılan iPhone modelleri arasında iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini de yer alıyor.

Bildiğiniz gibi Apple iPhone 12 serisi için toplamda dört model piyasaya sürmüştü. Bu dört model içinde en çok tercih edilen ise hiçbir takıya sahip olmayan model oldu. Beyaz renkli iPhone 12 diğer model ve renklere göre daha çok talep görmüş durumda. Beklenen gibi talep görmeyen iPhone 12 Mini, beklenen rakamların çok altında kalmış olmasına rağmen en çok satan telefonlar arasında yerini alıyor.

iPhone 11

Bu yılın mart ayında önemli oranda talep gören iPhone XR ve iPhone 11 modelleri önceki yıllarda satışa çıkmış olmalarına rağmen, dikkat çekiyor. Özellikle mart ayı rakamlarına bakılınca en çok satılan iPhone modeli ilginç bir şekilde 2019 yılında tanıtılılan ve serinin en alt kısmında konumlandırılan iPhone 11 oluyor.

2020 yılından beri en çok satılan iPhone modeli olan iPhone 11, 12 serisi piyasaya sürülmesinin de ardından Apple’ın akıllı telefon satışlarının yaklaşık yüzde 24’ünü tek başına göğüslüyor.

Cevap bırakın