En çok satılan akıllı telefon markası belli oldu!

0

Teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza en çok giren teknolojik ürün belki de akıllı telefonlar oldu. Akıllı telefonların gelişim hızı da markalar arasındaki rekabete bağlı olarak devamlı artıyor. Bu rekabetin son durumu ise, yayınlanan son çeyrek raporunda ortaya çıktı. Gelen raporların ardından en çok satılan akıllı telefon markası da belli oldu.

En fazla satılan akıllı telefon markası ortaya çıktı!

Akıllı telefon markalarının arasındaki rekabet somut olarak gözler önüne çıktı. Akıllı telefon marketinde herkesi şaşırtarak Apple, Xiaomi tarafından geride bırakıldı. Telefon marketindeki en büyük marka ise yine değişmedi ve en çok satılan akıllı telefon markası yine Samsung’un oldu.

Markette en büyük 3. satıcı olan Apple, yerini kaybederek dördüncü sıraya yerleşti. Apple, toplam 41 milyondan fazla telefon sattığı bu çeyrekte yüzde 11.8 oranına geriledi. Xiaomi ise pazar payını yüzde 9.1 oranından yüzde 13.1’e yükseltti ve üçüncü sıraya yerleşti. Pandemi döneminde Apple’ın satışlarından oran kaybetmesi ve Xiaomi’nin pazar payını artırması oldukça şaşırtıcı oldu. Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile ilerleyen dönemlerde daha da çok konuşulabilir.

Cevap bırakın