En çok satan iPhone modeli hangisi?

0

Resmi olarak bir açıklama yapılmamasına karşın, Apple’ın son jenerasyon akıllı telefonları arasında en fazla satış rakamına ulaşan modelin iPhone XR olduğu kaydediliyor. İşte detaylar…

Apple, yeni nesil iPhone modellerine ilişkin satış rakamlarını açıklamayı tercih etmemişti. Bu durum, kulislerde Apple’ın yeni modellerine ilişkin arzu ettiği satış rakamlarını yakalayamadığı şeklinde yorumlanmıştı. Tüm bu dedikoduların ortasında ilginç bir açıklama geldi ve iPhone XR’ın yeni jenerasyon iPhone modelleri arasında en çok satış rakamına ulaşan model olduğu ifade edildi.

Apple’ın en yeni akıllı telefon modellerinin satış performansları kamuoyu açısından ilgi çekici bir spekülasyon konusu olmaya sürdüredursun araştırma kuruluşları boş durmuyor. Çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilerle öncü teknoloji şirketinin akıllı telefon modellerinin satışlarına dair olasılıkları ele alma eğilimlerini ara vermeden sürdürüyorlar. İşte bu kapsamdaki en yeni bilgi analiz kuruluşu Consumer Intelligence Research Partners imzası taşıyor.

Apple iPhone XR!

Consumer Intelligence Research Partners tarafından yapılan araştırma, yalnıza ABD pazarıyla sınırlı kalsa da, Apple’ın satış grafiğine ilişkin önemli bilgiler sunuyor. İlk 30 günlük bulunabilirlik periyotlarına göre kıyaslandığı zaman Apple iPhone XR, yüzde 32 satış rakamıyla son jenerasyon iPhone modelleri arasında en çok satış rakamına ulaşan model olmayı başarıyor.

Bu rakam, iPhone X’un yakaladığı %30’luk başarıdan daha yüksek bir sonuç ortaya koyuyor. Elbette iPhone X satışlarının gecikmeli başlaması nedeniyle adil bir kıyaslama yapabilmek oldukça zor.

Cevap bırakın