En çok satan Android’li akıllı telefon: Tam bir süpriz!

0

Dünya genelinde en çok satan Android’li akıllı telefon modeli, bir araştırma şirketi tarafından açıklandı. Buna göre son derece şaşırtıcı bir markanın, şaşırtıcı modeli, inanılmazı başarmış durumda. Detaylar dikkate değer…

Pazar araştırma şirketi Strategy Analytics, 2017 yılı ilk çeyreğinde (Ocak-Mart arası dönem) en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren markaları ve markaların modellerini ele alan bir çalışmanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre zirvenin sahibi yüzde 6.12’lik payıyla Apple iPhone 7.

iPhone 7’yi, iPhone 7 Plus, yüzde 4.9’la izliyor. Üçüncü sırada ise (sırlamada öne çıkan Android’li cihaz) Oppo R9S yer alıyor.

Oppo, Çin merkezli bir mobil cihaz üreticisi ve son dönemde adından sıklıkla söz ettiriyor. Oppo R9S ise Çin pazarında adeta sükse yaratacak cinste ilgi gördü, global akıllı telefon satışlarının yüzde 15’inin gerçekleştiği Asya ülkesindeki başarısı, küresel anlamda ele alındığında ise söz konusu sonuçlar ortaya çıktı.

Oppo R9S modelinin pazar payı yüzde 2,5 seviyesinde ve toplam satış adedi de 8 milyon 900 bin ünite olarak belirtiliyor.

Listenin dördüncü sırasında Samsung Galaxy S3 (2016) ve beşinci sırasında da bir diğer Samsung modeli Galaxy J5 (2016) bulunuyor. Diğer tüm marka ve modellerin pazar payı ise yüzde 83,3 olarak kaydediliyor. Bu oranı oluşturan çok sayıda akıllı telefon modeli var.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın