En çok indirilen yazılımlar

0

En çok indirilen yazılımlar listesini Android, Windows ve MacOS olarak ayırarak sizlerle paylaşıyorum.

En çok indirilen yazılımlar

En çok indirilen 10 Android uygulaması

TubeMate

YouTube videolarını cihazınıza indirerek izlemenizi sağlayan bu uygulama internete her yerden erişiminiz yoksa sıkıcı anlara derman olacaktır.

TubeMate 3

TubeMate’in Android 4.0 üzeri işletim sistemleri için güncellenmiş sürümüdür. Uygulama içerisinden bir internet tarayıcı kullanıyormuşçasına video izlemeyi de destekler.

VidMate

Bu Mate ise aynı TubeMate gibi video indirmeye yarar fakat YouTube ile sınırlanmamıştır. Facebook, Soundcloud, Vimeo ve Instagram’ın yanında birçok siteyi desteklemektedir.

SnapTube

VidMate rakibi bu uygulama, videoları MP3 ses dosyası olarak çekmeye yarar.

WhatsApp

Uçtan uca şifreleme teknolojisine sahip, fotoğraf, ses, video gibi dosyaları paylaşabileceğiniz bir mesajlaşma uygulamasıdır.

SHAREit

Bir modeme ihtiyaç duymadan cihazlar arasında Wi-Fi Direct teknolojisiyle dosya aktarımını sağlar. Kendi dosya oynatıcısına da sahiptir.

Facebook

Aylık iki milyarın üstünde kullanıcıya hizmet veren dünyanın en büyük sosyal platformudur. Sohbet, fotoğraf paylaşımı, grup üyelikleri vs., neler yok ki…

PicsArt Photo Studio

Her telefonun kaliteli bir fotoğraf düzenleme uygulamasına ihtiyacı vardır ve çoğu zaman cihaz üzerinde gelen kamera uygulaması detaylı özellikler sunmaz. O arayı PicsArt ile kapatabilirsiniz.

YouTube

Facebook sosyal ağların kralıysa, youTube de video paylaşım ağlarının kralıdır. Yemek tariflerinden, maç özetlerine kadar her şeyi bulmak mümkün.

Facebook Messenger

Facebook’un sohbet uygulaması o kadar çok kullanılıyordu ki, firma mesajlaşmayı ayrı bir uygulama olarak sunmayı seçti. Emojiler, etiketler ve çeşitli hareketli görseller ile sevdiklerinizle mesajlaşabilirsiniz

En çok indirilen 10 Windows yazılımı

CCleaner

Kayıt defterindeki bozuk girilerin yanı sıra gereksiz dosyaları silerek bilgisayarınızı hem hızlandırır hem de daha güvenli hâle getirir.

Avast Anti-Virus

Ücretsiz olmasına rağmen virüslere, trojanlara ve istenmeyen yazılımlara karşı iyi bir güvenlik sağlarken, ücretli sürüme geçmeniz için sürekli kafa ütülemez.

Driver Booster

Bu otomatik sürücü güncelleyicisiyle bilgisayarınızın içindeki ve dışındaki cihazlar daha hızlı çalışabilir. Bir cihaz için güvenlik yaması yapılmış sürücü varsa, onu da indirip kurar.

Advanced System Care

CCleaner’a iyi bir rakip olan bu yazılım daha temiz bir arayüze sahip ve FaceID adında (Apple ile alakası yok) bilgisayarınıza gizlice sızmış birinin var olup olmadığını bulmanıza yardımcı olur.

MalwareBytes

Otomatik eşzamanlı tarama için ücretli sürüme geçmek gerekse de, elle yapılan virüs tarama işleminde hem hızlı hem de çok başarılı.

IObit Uninstaller

Windows’un kendi bir yazılım kaldırma sihirbazı olsa da, bu sihirbaz geride çok fazla artık bırakıyor ve sistem performansının yavaşlamasına sebep oluyor. IObit, kayıt defteri ve artık dosyaları tarayarak bunları silebiliyor.

Virtual DJ 8

Müzik aktarım sitelerindeki oynatma listesi, yerel bir DJ programına ihtiyacı azaltsa da old-school müzikseverlerimiz o atmosfer için bu programı deneyebilirler. Plak scratch’lemekten, tempo ayarına kadar birçok özelliği bulunuyor.

Driver Easy

Driver Booster’a, güncelleme sonrası oluşabilecek potansiyel bir soruna önlem için sürücü yedeklemesi yapabilmesi sayesinde güçlü bir rakip.

WhatsApp PC

Bilgisayarınızdan WhatsApp sohbetlerinize devam edebilmek için kullanabilirsiniz. Büyük bir klavyeyle WhatsApp’in tadı başka.

PhotoScape

Windows’un dahilî görsel düzenleme programından daha detaylı bir görsel düzenleme programıdır. 2014’ten beri güncellenmediği için Paint.NET’I alternatif olarak öneririz.

En çok indirilen 10 Mac OS yazılımı

5KPlayer

Airplay destekli Mac, iOS, Apple TV ve diğer cihazlara kablosuz olarak video ve müzik aktarımı yapmaya yarayan bir yazılımdır.

Avast

Windows sürümüyle aynı performansta çalışmaktadır.

AVG Anti-Virus

AVG, virüslere ve istenmeyen yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlar ve sistem performansına çok etki etmez. Hafiftir.

Virtual DJ

Virtual DJ sayesinde partiden sıkılmaya gerek yok. Mixtape’ler hazırlayıp, remixler yapabileceğiniz bu yazılım, iTunes ve Garageband’e entegre çalışabiliyor.

VLC Media Player

Oynatmadığı video veya ses dosyası yok değil desek yerindedir. Sistem kullanımı yerleşik oynatıcıya göre daha yüksek olabilir ama kolaylığın fiyatı pahalıdır.

Microsoft Office 2011

Excel, Powerpoint, Word, ve Outlook gibi üretkenlik ve ofis uygulamalarını içerir.

Minecraft

Tek ya da arkadaşlarınızla legolarla oynar gibi küplerden dünyalar yaratabilirsiniz.

Microsoft Office 2016 Preview

Office 2011 yazılımlarının güncellenmiş ve OneDrive adlı bulut teknolojisine entegre edilmiş hâllerine sahiptir.

MalwareBytes

Windows sürümüyle eşdeğer özelliklere sahip bir anti-virüs yazılımıdır.

Cevap bırakın