En çok harcama yapılan uygulama belli oldu

0

İnsanların büyük bir çoğunluğu daha fazla telefon kullanmaya başladı ve bu kapsamda harcamaları da artmış durumda. Koronavirüs salgını ile beraber telefonlarda geçirilen sürede önemli bir artış yaşandı. Önceki yıllara oranla ekran başında geçirilen sürenin yüzde 20 arttığı söyleniyor ve bunun akabinde İngiltere merkezli mobil cihaz sağlayıcısı Carphone Warehouse, kullanıcıların harcalamarını mercek altına alıyor. İşte en çok harcama yapılan uygulama ve diğer bilgiler:

En çok harcama yapılan uygulama ve ülkeler

ABD’li kullanıcılar bu noktada toplam harcamaların yüzde 6’sını oluşturuyor. 174 bin 630’dan fazla uygulamada, yaklaşık 33 milyar dolar harcama yapan insanlar, farklı kategorilerdeki uygulamaları tercih ettiler. Örneğin söz konusu oyun olduğunda Japonya’nın yüzde 27’si, Kore’ninse yüzde 25’i, ABD’nin de yüzde 14’ü en çok harcamayı yapmış.

OxygenOS 11  alacak OnePlus telefonlar

Müzik/Yiyecek ve içecek uygulamaları karantina döneminde telefona sarılan insanların en çok tercih ettikleri oldu. Bunun akabinde 5 milyardan fazla indirme ve 5 üzerinden 4.4 olan puanıyla küresel olarak en popüler uygulamalardan birisi haline geliyor. YouTube’u 4.5 puan ile WhatsApp Messenger takip ediyor. Her ne kadar yeni gizlilik sözleşmesiyle kullanıcılarının bir kısmını kaybetse de WhatsApp halen en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

Bu iki uygulamanın ardından Facebook üçüncü sırada yerini alıyor ve diğer uygulamalar da sırasıyla: Gmail, Google Chrome, Google, Instagram, TikTok, Facebook Messenger ve Snapchat.

Cevap bırakın