Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımEn çok hangi markanın telefonları satılıyor?

  En çok hangi markanın telefonları satılıyor?

  iphone-6-versus-galaxy-s6-edgeAraştırma şirketi Strategy Analytics, 2015 yılı ikinci çeyreğini kapsayacak şekilde telefon pazarına ilişkin rakamları kamuoyu ile paylaştı. En çok telefon satışı gerçekleştiren şirketler, satış adetleri ve bunun toplam pazar içindeki oranı ele alındı…

  Buna göre dünya genelinde en çok telefon satışı gerçekleştiren şirket Samsung. İlgili dönemi kapsayacak şekilde 80 milyon ünitelik satış gerçekleştiren Güney Kore menşeili teknoloji şirketinin pazar payı yüzde 20.5 olarak kaydedildi. Samsung’u takip eden şirket ise Apple. Kaliforniya merkezli markanın satış adedi 47 milyon 500 bin ünite olarak açıklandı. Pazar payı ise yüzde 10.9.

  Apple için açılması gerekli parantez ise Samsung’un düşen pazar payına karşın, hem geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla satış hem de daha fazla pazar payı elde etmiş olması.

  hw_396371

  Apple ve Samsung’un takipçisi ile geçen yılın aynı dönemine göre rekor bir büyüme kaydeden Huawei. Çinli teknoloji üreticisinin 30 milyon 600 bin adetlik satış gerçekleştiriği görülüyor. Geçen yılın aynı döneminde Huawei 20 milyon 300 bin adetlik satışa ulaşabilmişti. 4. sırada ise Microsoft yer alıyor. 27 milyon 700 bin ünite satış gerçekleştiren şirketin pazar payı ise yüzde 6.4.

  Söz konusu satışlara dair önemli bir detay ise ‘akıllı telefon’ satışı ile sınırlı olmamaları. Tüm satışları ele alan bu sayı ve oranlar, düşük fiyatlı cihazların satışlarının da adetsel bazda firmaların hanelerine yazılması sonucunu ortaya çıkarıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN