En başarılı üç mobil Deepfake uygulaması

Eğlenceli deepfake uygulamaları

0

Son dönemde birçok başarılı deepfake videosunun YouTube ve diğer sosyal medya kanallarında dolaştığını izliyoruz. Bazılarında ünlü Hollywood yapımlarındaki başrol oyuncusunun başka bir ünlü oyuncuyla değiştirildiğini ya da ABD başkanının eğlenceli bir konudan bahsettiğini görüyoruz. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde eskiden Hollywood filmlerinde görülen birçok efekt ve işlem artık cebimizdeki telefonla dahi yapılabiliyor. Deepfake de bunlardan biri. Deepfake uygulamalarıyla bir ünlünün yüzünü alabiliyor ya da bir ünlüye yüzünüzü verebiliyorsunuz. Bu haftaki yazımızda hoşunuza gideceğini düşündüğümüz mobil Deepfake uygulamalarını sıraladık.

Impressions: Face Swap Videos

Listemizin ilk sırasında bir Türk tarafından geliştirilen ve oldukça popüler bir hale gelen Impressions uygulaması var. Uygulamada 20 saniyelik bir selfie videonuzu çekiyorsunuz ve uygulama yüzünüzü bir ünlünün yüzüyle değiştiriyor. Uygulamada yüzünüzü değiştirebileceğiniz 100’ün üzerinde ünlünün yüzü bulunuyor ve her gün yenileri ekleniyor. Uygulamada ayrıca 2000’in üzerinde ses klibi de bulunuyor. Hazırladığınız videoları sosyal medyadan paylaşabiliyor ya da arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Uygulamada ücretsiz kullanım haklarınız var, dilerseniz farklı abonelik türleriyle haklarınızı genişletebiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için: https://apps.apple.com/us/app/impressions-face-swap-videos/id1489186216

Deepfake Studio

Listemizin ikinci sırasındaki uygulama ise Deepfake Studio. Bu uygulamada çeşitli film ve video kliplerdeki ünlülerin yüzlerini kendi yüzünüzle değiştirebiliyorsunuz. Uygulamaya kendi videonuzu, yüzünüzü koymak istediğiniz videoyu yüklüyorsunuz. Gerisini uygulama kendi sunucularında hallediyor. Uygulama Deepfake video oluşturma haricinde düşük çözünürlüklü görsellerin yapay zeka yardımıyla 4 kata kadar iyileştirebilme özelliğine de sahip.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deepworkings.dfstudio

Reface

Listemizin son sırasında daha önce adı Doublicat olan ve sonradan Reface olarak değiştirilen deepfake uygulaması var. Reface uygulamasında yüzünüzü çeşitli filmler veya video kliplerdeki ünlülerin yüzleriyle değiştirebiliyorsunuz. Bunun için yüzünüzün uygun bir fotoğrafını çekmeniz yeterli. Gerisini Reface hallediyor. Oldukça başarılı bir uygulama olan Reface ile sadece video değil aynı zamanda GIF de oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz bu videoları ve gif’leri arkadaşlarınızla paylaşabiliyor veya Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya mecralarında paylaşabiliyorsunuz. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlarda çalışabiliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=video.reface.app

iOS: https://apps.apple.com/us/app/reface-face-swap-videos/id1488782587

Cevap bırakın