En akıllı soundbar JBL Link Bar tanıtıldı

0

Google, yeni JBL iş birliği kapsamında yeni bir soundbar modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. JBL Link Bar adıyla gelen soundbar, akıllı özellikleri ile dikkat çekti.

Google ile JBL arasında başlayan iş birliğinin ilk meyvesi Link Bar adı verilen bir soundbar oldu. Hibrit model, Android işletim sistemine sahip ve TV’ye bağlanarak yüksek kalitede ses sunumu fonksiyonu sağlıyor. Google’la temas sadece teknoloji şirketinin Android işletim sistemiyle sınırlı değil, modelde akıllı asistan yazılımı olan Google Assistant özelliği de mevcut.

Mikrofonları vasıtasıyla ortamı analiz eden JBL Link Bar, çeşitli komutlarla çeşitli işlemleri yerine getirebiliyor, örneğin TV’yi aç ya da sesi kıs dendiğinde yapıyor.

Şık bir tasarıma sahip

İnce ve uzun tasarımıyla standart soundbar’lerden pek fazla ayrılmayan, üst kısmındaki Google renklerini içeren detayıyla dikkat çeken model, istendiğinde akıllı özellikleri kullanılmadan sadece hoparlör olarak da kullanılabiliyor.

TV açık olmaksızın kullanım imkanı sunan JBL – Google ortaklığıyla geliştirilen ürünün, genel itibarıyla evlerinde daha fazla sayıda akıllı teknolojiye hayır demeyen kesim için ilgi çekici olacağı kaydediliyor.

Fiyat etiketi henüz netlik kazanmamış durumdaki JBL Link Bar satış tarihi de tam olarak açıklanmadı, ancak “sonbahar aylarında” tüketicilerle buluşacağı bilgisi aktarıldı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın