Elon Musk’tan elektrikli SUV pazarına yönelik açıklama

0

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, ABD ve Çin pazarlarındaki satış grafiklerinin gayet iyi seyirde olduğunu, bu kapsamda kısa süre sonra tanıtılacak yeni SUV modeliyle pazarın domine edilebileceğini kaydetti. İşte detaylar…

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, 15 Mart 2019’da duyurulacağı açıklanan yeni elektrikli SUV modeli hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü iş adamı, Tesla Model Y adıyla gelecek olan aracın, segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Musk, Model Y’in başarılı olacağına duyduğu inancın altını çizen Musk, şirketin ABD ve Çin pazarlarındaki satış grafiğinin gayet iyi seyirde olduğunu, bu kapsamda tanıtılacak yeni SUV modeliyle pazarın domine edilebileceğini kaydetti.

Halihazırda SUV segmentinde ilk üçte şu modeller yer alıyor;

  • Toyota RAV4,
  • Nissan Rogue,
  • Ve Honda CR-V.

Her üç modelin de küresel ölçekte ciddi seviyede talep gördüğü biliniyor. Ülkemizde de satılan söz konusu modeller, SUV dendiğinde akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Tesla ise Model Y ile bu durumu değiştirme noktasında oldukça iddialı görünüyor. Çoğu pazarda henüz satışları bulunmayan Tesla’nın işinin çok daha yaygın durumdaki Toyota, Nissan ve Honda satış ağıyla ne şekilde rekabet edebileceği ise şu sıralar akıllardaki en önemli soru işareti durumunda. En nihayetinde ise Tesla, merakla beklenen elektrikli yeni aracını kısa bir süre sonra lanse edecek.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

 

Cevap bırakın