Elon Musk’ın Neuralink hayali gerçek mi oluyor?

0

Elon Musk’ın en büyük projelerinden olan Neuralink ile alakalı ilk insanlı deneyler, yakın zaman içinde başlayacak. Özellikle sağlık sektörüne çok büyük yararları olacağı düşünülen proje, vücuttaki işlev bozukluklarına çare olacağını iddia ediyor.

Elon Musk ve Biyomedikal Mühendisi Max Hodak tarafından kurulan, sağlık sektörünün yanı sıra Metaverse için de geliştirilen Neuralink, ilk insanlı deneyleri için California’daki kliniklerine araştırmacı aradığı bir ilan paylaştı.

Elon Musk, daha önce yaptığı açıklamalarda felçli insanların da çok rahat ve hızlı bir şekilde akıllı telefon kullanabileceği gibi, Neuralink projesini ilgilendiren ve yücelten bazı sözler vermişti. Musk aynı zamanda omurilik ile alakalı sorun yaşayan hastaların hayatlarını iyileştirmek üzere yaptığı çalışmalar için de onay almayı beklediğini belirtti.

Musk, geliştirdikleri “çipin” ya da implantın, insan kafatasına yerleştirilip kablosuz olarak şarj edileceğini belirtiyor. Hatta Neuralink, geçen sene Nisan ayında bir maymun üzerinde gerçekleştirilen denemelerin videosunu paylaşmıştı.

Musk’ın büyük umut beslediği proje, insanlı deneylerin hayata geçmesiyle birlikte çok daha hızlanacak gibi duruyor.

Cevap bırakın