Elon Musk, Mars’a ‘taşınma oranını’ paylaştı

0

Siz kızılgezegen Mars’a taşınmayı planlıyor musunuz ya da yanıtınız ‘evetse’ ne zaman taşınırsınız bilmiyoruz ama ünlü girişimci Elon Musk, Mars’a taşınma oranını paylaştı bile.
İşte detaylar…

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk, kendi çocukluk anılarından söz ettiği röportajları ve hakkında yazılan onca makaleye göre kızılgezegen Mars’a karşı derin bir merak içerisinde. Günün birinde bu gezegene ayak basmak belki de en büyük hayallerinden biri ve SpaceX adlı uzay taşımacılığı girişimi ile bu yönde proaktif çalışmalar yürüttüğü de biliniyor.

Milyarder iş adamı, katıldığı bir show programında Mars gezegenine ilişkin ‘hedeflerini’ dikkat çekici açıklamalar eşliğinde paylaştı. Gezegende yaşama ihtimalini oransal olarak aktaran Musk, çeşitli yolculuk ipuçlarından da söz etti.

Mars’a gitme olasılığını yüzde 70 olarak açıklayan Musk, bu alandaki gelişmelerin söz konusu oranı ortaya çıkardığını kaydetti. Hatta yolculuğunu, ‘geri dönüş bileti olmadan’ yapabileceğinin sinyallerini de veren milyarder isim, Mars’a taşınıp orada yaşamak istediğini ifade etti.

“Konforlu bir yaşam vaat etmeyecek”

Mars’ın zenginler için bir kaçış olacağı iddiaları hakkında da konuşan girişimci, gezegenin pek de konforlu bir yaşam vaat etmeyeceğini, giden insanların düşük geri dönme olasılığı ile birlikte genellikle üs inşası ve hayatta kalma mücadelesi eşliğinde zamanlarını geçireceklerini sözlerine ekledi. Tüm bunların son derece fütüristik olduğuna şüphe yok.

Cevap bırakın