Elon Musk: İstediğim tweet’i yazarım!

0

Milyarder girişimci Elon Musk, katıldığı bir TV programında Twitter kullanım alışkanlığını herhangi bir değişiklik olmadan sürdüreceğini söyledi. İşte detaylar…

2018 yılında özellikle sosyal medyadaki paylaşımları ile adından sıkça söz ettiren Elon Musk, geçtiğimiz dönemde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir tür ‘uzlaşma’ anlaşması yapmış, bunun ardından da özellikle Tesla özelinde daha dikkatli tweet’ler atacağı iddiaları kamuoyunda yer bulmuştu. Ancak Musk, katıldığı bir TV programında kimsenin Twitter kullanım şeklini değiştiremeyeceğini söyleyerek iddiaları yalanladı.

Tesla’yla ilgili paylaşımlarında borsadaki olası değer kaybı durumlarıyla bağlantılı olarak daha özenli olabileceğine işaret eden milyarder iş adamı, bunun haricinde Anayasal hakkı olan ‘ifade özgürlüğü’ konusuna saygı duyulması gerektiğini ve bu kapsamda Twitter’daki paylaşım şeklini değiştirmeyeceğini ifade etti.

SEC’e saygı duymadığını kaydeden Musk, ayrıca canlı yayında uyuşturucu madde kullanımı konusu hakkında da açıklamada bulundu. Podcast’i izleyen herkesin iddiaların doğru olmadığını görebileceğini, bu tür zararlı maddelerin nasıl içildiğini bile bilmediğini belirtti.

“Herhangi bir ünvana sahip olmak istemiyorum”

Elon Musk, Tesla yönetim kurulu başkanlığından ayrılma konusu hakkında da bilgi verdi. Yeni yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm isminin kendisinin belirlediğini, yasalara uyduğunu ve isteğinin herhangi bir ünvana sahip olmaktan yana olduğunu sözlerine ekledi.

Cevap bırakın