Elon Musk bu kez de tünel projesi tanıttı

0

ashlee_vance_elon_musk_1

Milyarder fütürist Elon Musk, teknoloji kamuoyunun ilgisini çeken isimlerden. Gerek uzay, gerek teknoloji ve otomotiv endüstrisine dair adımları, yatırımları ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Üstelik sürprizlerine ara vermekten de pek hoşlanmadığı görülüyor. Son hamlesi de bir hayli şaşırtıcı bir konuda…

TED Konuşmalarının da aranan yüzü olan Elon Musk, kısa süre önceki bir konferansta yeni tünel projesinden bahsetti. Adeta imkansızı denemeye hazırlandığı görünen Musk, izleyenleri hayrete düşürdü.

Trafiği tarihe karıştıracağı iddia edilen tünel projesi, yer altında. Sokak ve caddelerdeki platforma aracın park edilmesi, ardından da hareket geçilmesi ile birlikte yola yerin altında devam edilmesi projenin kısa özeti maiyetinde. Son derece heyecan uyandıran projesini yayınladığı konsept videosuyla tanıtan Musk, çalışmalar hakkında detayları da aktardı.

Buna göre söz konusu yer altı tüneli projesi için süreç yavaş da olsa başlamış durumda. Süre ise ‘uzun yıllar alacak’ şeklinde ifade edildi. Diğer yandan çeşitli ülkelerde, çeşitli belediyelerle yapılacak işbirlikleri ile çalışmaların gerçekleştirebileceği anlaşılıyor. En nihayetinde ise ünlü milyarder işadamı, kamuoyunda ilgi uyandıracak fikirlerini sunmaya devam ediyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın