Elmaslarla bezeli Tag Heuer Connected Full Diamond duyuruldu

0

Lüks bir stil ikonu olmaya aday akıllı saat Tag Heuer Connected Full Diamond, İsviçre’de düzenlenen özel bir etkinlikte tanıtıldı. İşte detaylar…

İsviçre merkezli köklü saat markalarından Tag Heuer, aynı zamanda giyilebilir teknoloji endüstrisinin öne çıkan oyuncularından biri. Sık sık yeni modelleri ile teknoloji dünyasında adından söz ettiren şirket, bu kez bırakın sallamayı, adeta deprem etkisi yarattı…

15-Ocak 2018 tarihleri arasında İsviçre’de düzenlenen Salon International de la Haute Horlogerie Genève fuarında lanse edilen Tag Heuer Connected Full Diamond adlı akıllı saat, adından da anlaşılacağı üzere elmaslarla bezeli. Üzerinde 589 adet elmas bulunan aygıtın fiyatı ise beklenildiği üzere 1 milyon TL’ye yakın. 197 bin dolar fiyat etiketine sahip olan modelin fiyatı 750 bin TL civarında.

Kutu ve kordon kısmı 18 ayar beyaz altından üretilen modelde 23.35 karat el işi pırlanta mevcut. Bunların 495’i kordon kısmında, 78’i saat gövdesinde, 16’sı gösterge kısımlarında bulunuyor.

En pahalı akıllı saat

En pahalı akıllı saat ünvanını eline geçiren modelin teknik özellikleri ise Android Wear işletim sistemi, Intel Atom Z34XX işlemci, AMOLED ekran, 4 GB dahili depolama alanı, 512 MB RAM, 287ppi piksel yoğunluğuna sahip 400 x 400 çözünürlüklü 1.39 inç ekran şeklinde.

Android ve iOS cihazlarla birlikte kullanılan akıllı saatin sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın