Elmas ekranlı telefonlar geliyor

0

İleri elmas teknolojilerine odaklı Akhan Semiconductors şirketi, elmas ekranlı telefon geliştirildiğini duyurdu. İşte detaylar…

Nanokristal ve ileri elmas teknolojisi üzerine çalışan Akhan Semiconductors firması, Twitter üzerinden takipçilerine, 2019 yılında ismi açıklanmayan bir firma ile birlikte piyasaya sürülecek bir akıllı telefon ekranının kırılmaz ve elmastan olacağını duyurdu. Bir dipnot olarak 2017 yılında da aynı duyuruyu yapan firma daha önce vaadini gerçekleştirememiş ve hayal kırıklığı yaratmıştı.

Akhan Semiconductors CEO’su Adam Khan, üretilecek cihazların ekranlarının bir çok telefondaki çiziklere karşı kullanılan güçlendirilmiş Corning Gorilla Glass adlı cam korumasından çok daha dayanıklı olacağını iddia etti. Böylece telefonun düşmesi, bir şekilde darbe alması durumunda, kullanılan nanokristal desenler sayesinde ekranın neredeyse hasarsız şekilde kurtulmasının planlandığı belirtildi.

Akhan Semiconductors tarafından üretilecek olan ve çok maliyetli olması beklenen bu çarpıcı ürünün ismi de açıklandı: Mirage Diomand Glass. Telefonlara nasıl uyarlanacağı merak konusu olan ürünün çok parlak olması sebebiyle ışığı aşırı yansıtma durumuna karşı nasıl bir çözüm getirileceği de yine akıllardaki soru işaretleri arasında.

Henüz ismi açıklanmayan bir telefon üreticisiyle çalışan şirket, ürünün elektronik sinyalleri iyi iletmesi ve dokunmatik işlevin parmakların hareket kabiliyetini zorlamayacak şekilde tasarlanabilmesi için gereken tüm testlerin yapılacağının altını çiziyor. Öte yandan bu teknolojinin telefonların iç kısmını diğer ekranlara göre daha serin tutacağı da firmanın diğer vaadleri arasınd.

Cevap bırakın