Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınElektrikli süpürge satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

  Elektrikli süpürge satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

  Elektrik süpürgesi, evin olmazsa olmaz demirbaşlarından. Ancak ev süpürmek, en sevilmeyen ev işlerinin başında yer alıyor. Neyse ki yeni çıkan elektrikli süpürge modelleri ile yorulmadan, pratik ve sessiz bir şekilde hijyenik temizlik yapmak mümkün. Peki evinizde evcil hayvan besliyorsanız satın alacağınız süpürgenin özellikleri ne olmalı, astım hastası çocuğunuz varsa hangi standartlarda bir süpürge satın almalısınız?

  İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir elektrik süpürgesi bulamıyor musunuz? Bu yazı ihtiyacınıza en uygun elektrikli süpürgeyi seçmenize yardımcı olacak.

  Ailenizde astım hastası veya toz alerjisi olan biri varsa

  Sizde veya ailenizde herhangi birinde astım ya da toz alerjisi gibi bir sağlık problemi varsa elektrikli süpürge seçerken ilk önceliğiniz sağlıklı ve hijyenik bir temizlikten yana olmalı. Bu yüzden antialerjik elektrik süpürgelerini tercih etmelisiniz. Elektrik süpürgelerinin antialerjik kabul edilmesi için belirli uluslararası standartlara ve antialerjik filtrelere sahip olması gerekir. Antialerjik süpürgeler özel filtreleri sayesinde antialerjenleri ortama salmaz ve elektrik süpürgesinin içine hapseder. Eğer süpürgenin filtreleme sistemi yetersizse süpürge yerden aldığı tozu tekrar havaya vererek, etkili bir temizlik gerçekleştirmez. Astım ya da toz alerjisi gibi rahatsızlıkları için genellikle temizlik sulu sistem elektrik süpürgeleri veya buharlı temizlik önerilir. Su filtreli sistemde elektrik süpürgesine giren havadaki tozlar haznedeki su sayesinde ayrıştırılır. Bu tür süpürgelerde su haznesi her kullanımdan sonra kesinlikle bekletilmeden temizlenmelidir.

  Evcil hayvanınızın tüy dökmesi artık sorun değil

  Eğer evcil bir hayvanınız varsa en büyük sorunlarınızdan biri muhtemelen halı ve koltuklardan sevimli dostunuzun tüylerini temizlemektir. Yeni nesil pek çok elektrik süpürgesi evcil hayvan tüyleri ve akarları temizlemeye yönelik geliştirilmiştir. Evinizde evcil bir hayvanınız varsa elektrikli süpürge satın alırken ürün özelikleri arasında hayvan tüylerini ve kokuyu yok eden bir süpürge seçmenizde fayda var. Tüyleri temizlemek için motorlu yer başlığı olan bir elektrikli süpürge tercih edebilirsiniz ancak standart süpürgeler tüyleri ve deri döküntülerini temizlemek için tasarlanmamıştır. Pek çok markanın sadece evcil hayvanlara özel ürünleri yer almaktadır. Derinlemesine ve hijyenik bir temizlik için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Tasarım ve kullanım kolaylığı önemli

  Minimal ve ergonomik tasarımlı bir elektrik süpürgesi evde kalabalık yaratmaz ve kullanımı da kolaydır. Temizlik yaparken süpürgenin fonksiyonlarının yanı sıra hafif ve taşıması kolay da olması gerekir. Eğer çok büyük bir eviniz varsa ekstra uzun kablosu olan bir elektrik süpürgesi satın alabilirsiniz. Bu sayede sürekli priz değiştirmenize ve eğilip doğrulmanıza da gerek kalmaz. Evinizi çok sık süpürüyorsanız elektrik süpürgesinin manevra kabiliyeti de oldukça önem kazanıyor. Odadan odaya geçerken devrilmeyecek, ergonomik bir süpürge daha rahat temizlik yapmanızı sağlar.

  Satın alacağınız elektrikli süpürgenin en önemli tasarım özelliklerinden birisi de evinizde rahatlıkla saklayabileceğiniz ve yer işgal etmeyecek bir ürün olmasıdır. Bu sayede rahatlıkla kapı arkasına saklayabilirsiniz. Tavsiyem kullanımı ve saklaması kolay bir süpürge satın almanız yönünde.

  Süpürge sesi yerine müzik dinleyin

  Ev süpürmek, en sevilmeyen ev işlerinin başında geliyor. Hem çok zahmetli, hem yorucu, hem de çok gürültülü! Çalışma hayatı yeterince zor ve stresliyken bir de evinizde stres yaşamayın. Eviniz, dışarıdaki bütün olumsuzlukları kapıda bıraktığınız bir huzur ve dinlenme alanı olmalıdır. Eski model elektrik süpürgeleri çok gürültülü ve bu süpürgelerle temizlik yapmak da çok zahmetliydi. Ancak yeni çıkan pek çok süpürge modeli yüksek performansına rağmen sessiz çalışıyor. Sessiz süpürgelerle evinizdeki diğer aile bireylerini rahatsız etmeden, dilerseniz müzik eşliğinde dans ederek evinizi süpürebilirsiniz.

  Toz torbalı mı yoksa torbasız mı?

  Torbasız süpürgeler artık hem çok yaygın hem de kullanımı çok daha kolay. Nitekim işin en çetrefilli tarafı temizlik bitip de makinenin boşaltılma zamanının gelmesi. Biriken toz ve pisliği çıkarırken toz banyosu yaparsınız. Saç kılları ve halıların yünleri ise genelde sıkışır ve çıkarmak için makinenin sürahisini bayağı bir didiklemeniz gerekebilir. Bu yüzden toz torbasız elektrik süpürgesi satın alırken boşaltma kısmını es geçmeyin derim.

  El süpürgeleri ile eviniz hep düzenli ve temiz olsun

  Gönül ister ki haftada üç kez evi elektrikli süpürgeyle süpürüp, derli toplu ve temiz evlerde oturalım. Ancak yorucu çalışma hayatı nedeniyle çalışan insanlar genellikle evlerini haftada bir kez süpürebiliyor. İyi kalitede bir elektrik süpürgesiyle haftalık temizliğinizi yapabilir, derli toplu ve temiz bir evde oturabilirsiniz. Evi her daim temiz ve derli toplu tutmanın bir diğer yolu da el süpürgeleridir. El süpürgeleri yardımıyla yemek sonrası dökülen kırıntıları, işe yetişmeye çalışırken savurduğunuz ve yerlerde zig-zag çizen saçları kolaylıkla çekebilirsiniz. El süpürgeleri hem kullanımı kolay hem de fiyat olarak gayet uygundur. Her daim temiz bir ev için normal elektrik süpürgenizin yanında el süpürgesi de alarak ev temizliğini daha pratik hale getirebilirsiniz.

  Yüksek Güç (Watt) hijyenik temizlik göstergesi değildir

  Elektrik süpürgelerinde yüksek güç makinenizin hijyenik temizlik yaptığının ve performansının yüksek olduğunun göstergesi değildir. Güç, makinenizin kullanığı elektriğin miktarı ile ilgilidir ve yüksek wattlı bir süpürge iyi toz almıyorsa beklentilerinizi karşılamaz.

  Emiş gücü yüksek olmalı

  Günümüzde birçok elektrikli süpürge çok daha kullanışlı olacak şekilde tasarlanıyor ve çok daha iyi çalışıyor. Ancak yüksek emiş gücüne sahip olsa da yerdeki tozu ve kiri çekmesi bir elektrikli süpürgenin hijyen sağlaması için yeterli olmuyor. İyi bir toz alımı elde etmek için, yüksek emiş gücünün etkili bir yer başlığı ile bir araya getirilmesi gerekir.

  Teknik servis desteği önemli

  Türkiye’de beyaz eşya ve elektronik eşya satın alırken; satın alma kararını yetkili servis desteği belirliyor. Kullanıcılar satın aldıkları ürünlerin öncelikle işe yarar olması, dayanıklı olması ve en önemlisi teknik servis desteği vermesini önemsiyor. Satın alma kararı verirken markanın müşteri memnuniyeti ve teknik servis desteğini mutlaka göz önünde bulundurun.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN