Elektrikli sörf tahtası Audi e-foil ile tanışın

0

Audi e-foil, Audi mühendisleri tarafından geliştirildi ve markanın elektrikli otomobillerinin geleceğine dair bir öngörü olduğu kaydedildi. İşte detaylar…

Alman otomobil üreticisi Audi, zaman zaman dikkat çekici teknolojik aygıtlarıyla da adından söz ettiren bir marka. Teknoloji ile son derece yoğun temas içerisindeki şirketin kendi otomobillerinde de sıklıkla vurguladığı bu yönü, bazen oldukça inovatif şekillerde gündeme gelebiliyor. İşte bu noktadaki en yeni örnek elektrikli sörf tahtası Audi e-foil…

Audi mühendisleri tarafından geliştirilen ve markanın elektrikli otomobillerin geleceğine dair bir öngörüsü olduğu kaydedilen elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 Hp güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor.

Böylelikle son zamanlarda sörfçüler arasında popüler hale gelen elektrikli sörf tahtası, şimdi de Audi mühendisliğiyle yeniden tasarlanmış oluyor.

Şimdilik bir adet üretildi…

Markanın e-tron adıyla geliştirdiği elektrikli araç teknolojisi için de gelecek stratejisi olarak seçtiği aerodinamizm, sürdürülebilirlik ve verimlilik ile Audi’nin geleneksel hafiflik yaklaşımı Ultra’yı buluşturan Audi e-foil, şimdilik prototip olarak bir adet üretildi.

Markanın amacı ise, birkaç yıl içinde isteyen Audi sahiplerinin test edebileceği miktarlarda üretim adedini hayata geçirmek.

CFRP ile üretildi

Karbon lifle guclendirilmis polimer (CFRP) ile üretilen Audi e-foil, 1.7 metre uzunluğunda. Hızı sörfçünün elinde bulunan bir uzaktan kumanda ile ayarlanabilen sörf tahtasının elektrikli motoru maksimum 6.7 HP (5kW) güç üretiyor. Saatte maksimum 45 kilometre hıza çıkabilen Audi e-foil’in bataryası 1 saat kullanılabiliyor.

Cevap bırakın