Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiElektrikli Scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler!

  Elektrikli Scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler!

  Son dönemin en popüler ulaşım araçlarından birisi de elektrikli scooterlar. Peki elektrikli scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

  Şu sıralar elektrikli araçlara karşı büyük bir ilgi söz konusu. Özellikle de Avrupa’da içten yanmalı motorlara sahip araçlar, yerini elektrikli araçlara bırakmaya başladı. Elektrikli motorların komplike bir yapıdan uzak olması, bu motorları büyük, küçük tüm araçlara uygulanabilir hale getiriyor. Böylece normal bir otomobilden, scotter’a kadar pek çok araçta elektrikli motor kullanılabiliyor.

  Son dönemde en popüler ulaşım araçlarının elektrikli araçlar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle scooter tarzındaki araçların fazlasıyla trend olduğunu söyleyebiliriz. Bazı kullanıcılar kendi araçlarıyla, bazıları ise kiraladıkları scooterlarla trafikte boy gösteriyorlar.

  Elektrikli scottor modelleri, fiyatlarından ve kilometre başına giderlerinden ötürü ülkemizde de sıkça tercih edilir hale geldi. Peki elektrikli scooter satın alırken dikkat etmemiz gereken şeyler neler?

  Elektrikli Scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler!

  Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Elektrikli scooter modelleri, düz yolda muazzam bir performans sergilese de dik yokuşlarda sizin onu taşımanız gereken araçlar. Yani bu araçlarla dik yokuşları çıkmanız imkansız diyebiliriz. Elbette çok güçlü olan, en dik yokuşları bile ufak hızlarda tırmanan scooter modelleri yok değil. Fakat bunların fiyatı da otomobillerle yarışacak seviyede.

  Şimdi gelelim elektrikli scooter alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kritere. Bu scooterı nerede kullanacaksınız? Eğer az öncede bahsettiğim gibi yokuşu bol olan yerlerde bu scootera binerim diyorsanız boşuna hayal kuruyorsunuzdur. Dolayısıyla genel ağırlık düz yollar ya da hafif rampa olan yollarda scooter’ı kullanmanız gerekiyor.

  Bir başka önemli kriter de scooter’ın menzili. Gideceğiniz mesafeyi önceden ölçüp, bu mesafeye uygun menzile sahip bir scooter almanız gerekiyor.

  scooter

  Üçüncü ve en önemli kriter ise scooter modelinizin taşınabilir yapıda olması. Genel olarak Scooter modelinizi evinizin önünde bırakmanızı tavsiye etmiyoruz. Her ne kadar kilit taksanız da bunların çalınması çok zor değil. Bu sebepten ötürü taşınabilir, katlanabilir scooter modellerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Eğer illa evimin önünde bırakacağım diyorsanız da bir takip cihazı takmanız olası kaybolmaların ve çalınmaların önüne geçebilir.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN