Elektrikli ralli aracı Opel Corsa-e Rally duyuruldu

0

Yeni Opel Corsa-e Rally’de 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretimi sağlayan elektrik motoru bulunuyor…

Alman otomobil üreticisi Opel, 2020 ylında başlayacak elektrikli ralli yarışları serisi için yeni modelini duyurdu. Opel Corsa-e Rally ismindeki elektrikli ralli aracını duyuran Opel, yeni seride model tanıtımı yapan ilk marka oldu. Önümüzdeki ay yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşacak olan araç, Corsa-e modelini baz alıyor.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Corsa-e modeli üzerine inşa edilen yeni araç, 2020 yılında başlayacak olan yeni seride yarışacak. Daha önce ADAC Opel Rallye Cup serisinde kullanılan Adam R2 modelinin yerine geçecek olan yeni aracın önümüzdeki yıllarda satışa da çıkarılması bekleniliyor. 2020 ve 2021 yıllarında yapılacak ADAC Opel e-Rally Cup serisi için 15 adet araç üretmeyi planlayan Opel yeni aracı satışa çıkardığında fiyatının 50 bin Euro’nun altında olacağını duyurmuştu.

Performans abidesi…

Yeni Opel Corsa-e Rally aracında 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretimi sağlayan elektrik motoru bulunuyor. Araçta bulunan batarya ise 50 kWh gücünde. Yeni araçta Corsa-e modeline göre motor ve batarya değişikliği yapılmasa da Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel, MacPherson süspansiyon4 pistonlu fren kaliperi ve 717 inç ET29 jantlar gibi yarış odaklı güncellemeler bulunuyor.

Cevap bırakın