Elektrikli motosikletin en etkileyici hali: BST Hypertek

0

Elektrikli motosiklet dünyasına bir hayli çarpıcı modellerden biri daha giriş yaptı. Tasarlanan yeni model BST Hypertek, hakikaten muazzam bir görünüme sahip.

İlk görüşte Transformers oyuncaklarını çağrıştıran BST Hypertek, gerçekten yakın zamanın en havalı tasarımından birini barındırıyor.

Güney Afrika merkezli BST ve motosiklet tasarımcılarından Pierre Terblanche iş birliği ile üretilen elektrikli motosiklet, tam anlamıyla “fütüristik” çizgisini günümze en güzel biçimde entegre etmeyi başarıyor.

Tam dolu pili ile 300 km yol yapabilen ‘süper-menzilli’ motosikletin pil kapasitesi ise henüz tam olarak bildirilmedi. Ancak rakamların pek de önemi yok, söz konusu menzil mükemmel.

Merkez kısmında su soğutmalı DHX Hawk PMS elektrik motoru barındıran bu model, 120 Nm tork değerinde ve 80 kW (107 beygir) gücünde.

Maximum hızı ve 0-km’den itibaren hızlanmasına dair şimdilik bir veri açıklanmış değil fakat hız sınırlarını zorlayacağı belli.

Karbon fiber bir ana gövdesi bulunan BST Hypertek, 205 kg ağırlığında. Ayrıca önünde ve arkasında büyük disk frenler yer alıyor, özel bir “yapay motor sesi” mekanizması barındırıyor ve herhangi bir gösterge takımına sahip değil. Zira özel bir kaskı mevcut.

Sınırlı miktarda üretilecek olan model, sadece yüksek bütçelere hitap edecek gibi…

Cevap bırakın