Elektrikli Isıtıcı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

0

Kışın en soğuk günlerini yaşıyoruz. Soğukla birlikte elektrikli ısıtıcı ihtiyacı çok daha fazla artıyor. Öncelikle evlerde veya iş yerlerinde sıklıkla kullanılan ısıtıcılar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayanlar için bir tanımlama yapmak faydalı olur. Elektrikli ısıtıcı elektrikten ışıma ısısı üreterek çalışan cihazlardır. Genel olarak kapalı alanlarda kullanılan ısıtıcılar, son dönemde bazı restoran ve kafelerin açık alanlarında da kullanılmaktadır. Elektrik enerjisi ile çalışan ısıtıcılar doğaya fazla zarar vermedikleri gibi arıza yapmadıkları sürede bakım bile gerektirmezler. Her mekanda kullanılabilecekleri gibi her mekana uygun olarak tasarlanan bu ısıtıcılar kullanım şekline ve büyüklüklerine göre sınıflandırılabilir. Ancak cihazların kendi büyüklüğünün yanı sıra ürünün kullanılacağı mekanın büyüklüğü ve yalıtım koşulları da ürün seçimine etki eden faktörlerdir.

Elektrikli Isıtıcı Nerede Kullanılacak?

Bir elektrikli ısıtıcı satın almak isterseniz ilk yapmanız gereken ısıtıcıyı nerede kullanacağınız olmalıdır. Bu kararı doğru verirseniz kullanacağınız alana ve ihtiyacınıza en uygun ısıtıcıyı seçersiniz. Eğer ısıtılacak alan küçükse hızlı ısınan ısıtıcı tiplerini seçmeniz daha çabuk ısınmanızı sağlar. Isıtıcıların marka ve modellerine göre elektrikli ısıtıcı fiyatları farklıdır.

Elektrikli Isıtıcı Çeşitleri

Çok farklı özelliklere sahip olsalar da yağlı radyatör, ayak ve infrared ısıtıcılar olarak çeşitlere ayırabiliriz. Duvara monte edilen modeller, mini sobalar, şömine modeli ürünler ve kule tipi ısıtıcılar satın almadan önce ihtiyaç sahiplerine geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Termostat özelliği Önemli

Isıtıcıların hemen hepsinde bulunan termostat özelliği ortamın soğuk ya da sıcak olduğunu anlayarak devreye girer. Belirtilen sıcaklığa ulaşınca ısıtıcı kendini kapatır. Böyle gereksiz enerji harcanmasının önüne geçer.

Hangi Ek Özellikler Mutlaka Olmalı?

Stand by Modu

Satın alacağınız ısıtıcının stand by modunun olması size ciddi enerji tasarrufu sağlar. Böylece bu özellik ortamın istenilen sıcaklığın üstüne çıkmasına engel olur. Yani istenilen sıcaklığa gelindiğinde otomatik olarak durur. Sıcaklık azaldığında ise tekrar çalışır.

Devrilme Emniyeti

Isıtıcınız kullanılırken bazı durumlarda kazayla da olsa devrilir. Böyle bir durumda devrilme emniyetine sahip ısıtıcıları tercih ederseniz cihaz düştüğünde çalışması otomatik olarak durur. Böylece yangın tehlikesi ortadan kalkar.

LCD Ekran

Tercih ettiğiniz ısıtıcının üzerinde LCD ekranı varsa hem ısıtma gücünü görür hem de sıcaklığın takibini yaparsınız.

Uzaktan Kumanda

Elbette uzaktan kumanda özelliğinin olması ek bir tercih sebebidir. Isıtıcınızın açıp – kapama ve diğer fonksiyonel özelliklerini oturduğunuz yerden kontrol edebilirsiniz.

Özetle

Satın alacağınız elektrikli ısıtıcılar bulunduğunuz ortamı hızlı, konforlu ve temiz bir enerji ile ısıtırlar. İster evinizin ister iş yerinizin farklı alanlarında kullanırsınız. Elektrik bağlı olan her yerde ekstra bir çaba harcamadan sadece fişini prize takarak çalıştırabileceğiniz ısıtıcıların konforunu sürün.

Nereden Satın Alabilirim?

Satın almak isteyebileceğiniz farklı marka ve modellerdeki elektrikli ısıtıcılarınızı ekonomik fiyatlar ve taksit olanaklarıyla MediaMarkt mağazaları ve www.mediamarkt.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın