Elektrikli Ford Transit için geri sayım başladı

0

Elektrikli otomobiller artık ticari araç pazarında da yaygınlaşmaya başladı. Yeni elektrikli Ford Transit, bu yaygınlaşmanın en belirgin örneklerinden biri olmaya aday.

Elektrikli araç pazarı günden güne büyürken, bu inovasyon sürecinden ticari araçlar da etkilenmeye başladı. Tesla Cybertruck, GMC Hummer EV derken şimdi de Ford, herkesin yakından tanıdığı ticari aracı Transit’in elektrikli modellerini önümüzdeki haftalarda tanıtmaya hazırlanıyor.

Efsaneleşen F150’nin tam elektrikli versiyonunu duyurmasıyla ticari araç pazarında pazarında ses getiren Ford, Volkswagen ile ticari araç segmentinde yaptığı ortaklığı en iyi şekilde değerlendirmeyi istiyor.

Ford’un resmi kaynaklardan duyurduğu bilgiler ışığında, tamamen elektrikle çalışacak ilk Transit modelleri üzerinde firma uzun zamandır mesai harcıyor. Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni nesil elektrikli Ford Transit modellerinin ABD’de üretilmesi plânlanıyor. Zira Ford, bu alandaki yatırımlarını öncelikli olarak bu ülkeye yönlendirmiş durumda.

Elektrikli bir Transit modelinin ortaya çıkışı ve üretilmesi aslında hiç de sürpriz değil. Özellikle ABD pazarında ticari araçların ciddi bir pazar payı bulunuyor ve elektrikli / hibrit modellerinin kıran kırana bir rekabet içerisinde oldukları biliniyor.

En büyük avantajı geri bildirimler

Yeni nesil elektrikli Ford Transit’in en büyük avantajı, şüphesiz ki F-150’nin elektrikli modelinden gelecek geri bildirimler olacak.

Yeni elektrikli Ford Transit’in, Amerika pazarından hemen sonra Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın