Elektrikli bisiklet Harley-Davidson Serial 1 Cycle ile tanışın

0

Elektrikli bisiklet üretimi için şirketten ayrı bir ekip kuran Harley-Davidson, ilk modeli Serial 1 Cycle’ı resmi olarak tanıttı.

Motosiklet dendiğinde ilk akla gelen şirketlerden biri olan Harley-Davidson, her geçen gün gittikçe popüler olan elektrikli bisiklet akımına katılıyor. Elektrikli bisikletler için ayrı bir ekip kuran şirket, ilk elektrikli bisiklet modeli Serial 1 Cycle‘ı duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre elektrikli bisikletin ismi Harley-Davidson’ın 1903 yılında tanıttığı ve en eski modeli olan “Serial Number One”dan geliyor. Üretimde yer alan çoğu model gibi pedal-asist özelliğine sahip olacak olan Serial 1 Cycle, 2021 yılının Mart ayında satışa çıkacak. Yaz dönemi öncesi keyifli bir yenilik vadedeceği anlaşılıyor…

Bir ilk

Harley-Davidson’ın elektrikli bisiklet üretmeye iten en büyük nedeni ise koronavirüs pandemisi ile birlikte bu segmentteki satışlarının rekor seviyede artmış olması. Paylaşılan son bilgilere göre 2019 yılı içinde ABD’de 270 bin adet elektrikli bisiklet satılırken bu yıla dair yapılan tahminlere göre 500-600 bin arasında satış gerçekleşmesi bekleniyor. Küresel ölçekteki satışların da önemli seviyede arttığı kaydediliyor.

Son olarak yeni Serial 1 Cycle modelinin motor gücü, batarya büyüklüğü, menzili ve fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Cevap bırakın