Electrolux Ultra Captic : Temizlik onun işi

0

Electrolux yep yeni ürünleri ile karşımıza çıktı. Bu hafta gerek tasarımı gerekse de özellikleriyle temizlik benim işim dedirten Electrolux Ultra Captic incelemesi altında.

Her evin olmazsa olmaz, “demirbaş” olarak nitelendirilen eşyaları vardır. Şüphesiz ki elektrikli süpürgeler de onlar arasında yer alıyor. Haliyle “Temizlik” de olmazsa olmaz bir iştir ve kısacası “ev işleri” olarak nitelendirebileceğimiz bu uğraşları zevkle yapan, bir zorunluluk olarak görmeyen insanlar oldukça fazla. İşte Electrolux’ün bu yeni elektrikli süpürgesi Electrolux Ultra Captic de bir yandan temizlik yaparken bir yandan da yorulmamanızı hatta eğlenmenizi hedefliyor.

Electrolux Ultra Captic : Uzaylı tasarımı ile karşımızda

9.72KG ağırlığındaki Electrolux Ultra Captic elektrikli süpürge, şık bir tasarıma ve kullanımını zenginleştiren birçok başlığa sahip. Fakat onu ön plana çıkaran özelliği, torbasız bir tasarıma sahip olması ve çok kolay bir kullanım sunması.

Ürünün kurulumu oldukça basit. Sapının üzerinde yer alan dijital panel sayesinde süpürgeyi eğilmeden, sapının üzerinden açabiliyor ve 5 kademeye kadar hız seçenekleri arasında geçişler yapabiliyorsunuz.

Süpürgenin bir torbası yok, ama kir ve toz haznesi var. Temizlik esnasında toz haznesini sıkıştırarak temizliğe devam edebilir, sonrasında boşaltım işleminde de yine hazneyi rahatlıkla çıkararak boşaltabilirsiniz. Güzel olan bir diğer detay ise, örneğin toz torbalı bir süpürgenin torbasını boşaltmaya kalktığınızda ister istemez elleriniz kirlenebilir. Hatta etraf da bu kirden nasibini alır. Fakat Ultra Captic süpürgede böyle bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla temizliğin ardından tekrar temizlik yapmanız gerekmiyor.

Ürünün güç kablosu arka tarafta yer alıyor ve kullanımı tamamlandıktan sonra tek tuş ile geri sardırılabilir yapıda hazırlanmış. Uzun bir kablosu var. Ses düzeylerine baktığımızda ise, birinci seviyedeyken 71db, beşinci seviyedeyken de 75 db’ye kadar çıkabiliyor. Bunun anlamı Electrolux Ultra Captic’ın pek de sessiz bir süpürge olmaması.

Gelişmiş Filtre özelliği

Alerji Plus gelişmiş filtre özelliği sayesinde havadaki en ufak toz tanelerini dahi yakalayarak hapseden Electrolux Ultra Captic,  farklı başlıkları sayesinde farklı zeminlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Üründe beğendiğimiz bir özellik beraberinde gelen bu filtreyi yıkayabilmeniz. Yani size ekstra bir filtre maliyeti oluşturmuyor.

Diğer bir nokta ise oldukça güçlü bir emiş gücüne sahip olması. İnce halılarda bu ne yazık ki bir dezavantaj. Çünkü Electrolux Ultra Captic, en düşük güç seviyesinde bile halıyı toparlayıp götürüyor. Dolaysıyla bu tür durumlarda etrafı temizlemede zorlanabilirsiniz. Ayrıca büyük atıklarda ve sıvılarda da dikkatli olmakta fayda var. Bu ürün bu iş için tasarlanmadığını hatırlatmak isteriz.

Bunun dışındaki ortamlarda Electrolux Ultra Captic’ten müthiş bir performans almanız mümkün. İnce olmayan halılar dışında çok detaylı bir temizlik yapabiliyorsunuz. Farklı başlıklarla koltuklarınızı temizlediğiniz gibi parke gibi sert zeminlerde de çok iyi sonuçlar almanız mümkün.

Yine de şunu belirtmek isteriz ki, gecenin bir yarısında bu ürün ile temizlik yapmamanızı tavsiye ederiz.

Sonuç

Sonuç olarak Electrolux Ultra Captic elektrikli süpürge, tasarım olarak hoş görünen, torbasız yapısı ve yüksek çekim gücü sayesinde çoğu zaman işlerinizi kolaylaştıran bir iş arkadaşı. Yine de biraz daha hafif, sessiz  ve taşımaya uygun yapıda olmasını isterdik.

Electrolux ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın