Electrolux ile temiz hava evinizde!

0

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle #Evdekal çağrılarına  uyarak, evimizde kendimizi karantinaya aldık. Elbette bu zor günler geçecek ve sokaklarda istediğimiz gibi gezip, dolaşabileceğiz. Ancak bu günlerde evde kalarak hem kendi sağlığımızı, hem de toplum sağlığını korumamız gerekiyor. her ne kadar bazen kendimizi kapana kısılmış gibi hissetsek de, her şeyin daha güzel olacağını düşünerek motive oluyoruz. Bugünlerde açık havaya çıkamasak da, evimizde kullanabileceğimiz hava temizleyicilerle bir nebze olsun daha rahat nefes alabiliriz. Bu hafta sizler için Electrolux Pure A9 hava temizleme cihazını inceledim. 

Evinizde saf ve temiz havanın keyfine varın

Büyükşehirlerde sağlığımızı tehdit eden en önemli problem hava kirliliği. Dikkat ettiyseniz şehir trafiğinin azalması ile birlikte İstanbul’da da kayda değer bir hava kalitesi değişimi söz konusu. ancak 16 milyondan fazla kişinin yaşadığı bir şehirde hava kirliliği hala oldukça yüksek. kirli havanın solunması ise solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere, pek çok rahatsızlığı da beraberinde getiriyor. 

Kirli havanın solunması bizleri evlerimizde de tehdit ediyor. En sıkı şekilde kapatılmış pencereler bile alerjenlerin evlerimizin içerisinde girmesine engel olamyor. Ayrıca kirlilik kapalı ortamlarda da ortaya çıkabiliyor. En steril ortamlarda bile bu kirlerin ortaya çıkışı engellenemiyor. Fakat bu kirleri ve alerjenleri doğru araçlar kullanarak tamamen ortadan kaldırmak mümkün. Bu noktada Electrolux; evinizdeki havayı alerjenlerden, akarlardan, tozdan ve ayrıca PM2.5 ve PM10 tipi zararlı tozlardan etkili bir şekilde temizlediği Pure A9 Hava Temizleme Cihazını geliştirmiş. Hem dekoratif, hem oldukça şık, hem de evinizdeki havayı oksijen deposuna çeviren oldukça kaliteli bir cihaz. dışarıya çıkamadığımız şu günlerde temiz hava ihtiyacımızı gidermemezi sağlayacak önemli bir ihtiyaç. 

Alerjenlere ve havadaki diğer kirlere karşı korunma

son yıllarda metropollerde ki yoğunluğun artması ile birlikte hava kirliliği ve alerjilerin sayısında da ciddi bir artış söz konusu oldu. Yeni doğan bebeklerde ve pek çok insanda alerji belirtileri ve şikayetleri görülmeye başlandı. İnsan sağlığı için olmazsa olmaz temiz havanın olmaması pek çok alerjik hastalığı tetikledi. Pure A9 Hava Temizleme Cihazı çok katmanlı filtrasyon sistemine sahip bir ürün. Filtreleme işlemi sırasında evinize daha temiz bir hava sağlamak için havadaki tüm kir, toz, alerjen, polen gibi partiküllerin yanı sıra tüm istenmeyen kokular da absorbe ediyor. 5 kademeli filtreleme teknolojisi, toz maytları ve alerjenler gibi havadaki bakteri ve tahriş edici maddelerin% 99’unu etkili bir şekilde yakalayarak ortamdaki havanın daha solunabilir ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Filtrelerde yer alan RFID barkodu sayesinde uygulama üzerinden filtrenizin durumunu ve ne zaman değiştirilmesi gerektiğini de görebiliyorsunuz. Filtreler ortamın kirliliğine göre değişmekle beraber günlük 12 saatlik kullanımla ortalama bir yıl kadar kullanım ömrüne sahipler. 

Oldukça sessiz çalışıyor

Elektrolux ev aletlerinin önemli bir avantajı da elektrik süpürgeleri başta olmak üzere pekçok aletin sessiz çalışması. Benim gibi yüksek sesten hoşlanmayan insanlar için önemli bir avantaj. Keza çok yüksek sesle çalışan elektrik süpürgeleri insanı yoruyor ve temizlik yapacak enerjiniz kalmıyor. 

Pure A9, düşük ses seviyelerinde çalışırken en yüksek filtrasyon sağlıyor. En düşük çalışma modunda yaydığı ses yalnızca 16dB. Duyması gerçekten zor. Dolayısıyla Pure A9’u uyurken rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. En yüksek çalışma modunda ise yaydığı ses yalnızca 49dB. Bu ses seviyesi ise ortalama bir sohbette ortaya çıkan ses seviyesine eşit. 

Siz evinizde kalın, temiz hava evinizde gelsin 

Pure A9’da kullanılan AirSurround sistemi, havanın spiraller şeklinde hareket etmesini sağlayarak, temiz havanın odanın her yerine ulaşmasını ve etkili temizliği sağlıyor. hava kalitesi iyi olan mekanlarda da insan kendini daha enerjik hissediyor ve karantina boyunca evde kalmak daha rahat bir hale geliyor. Nitekim karantinanın ilk günlerinde spor yapmayan birçok insan temiz hava almak için parklara akın etmiş, koşuya çıkmıştı. İnsanların bu  davranışı temiz hava alma ihtiyacını gidermek için yaptığını varsayıyorum.

Estetik tasarım 

Pure A9 hava temizleyici sadece çok etkili değil, aynı zamanda modern dairelere uygun çok şık ve çağdaş bir tasarıma sahip. Pure A9’un üretiminde plastik kullanımı da minimum düzeyde tutulmuş, ağırlıklı olarak metal ve ahşap materyal kullanılmış. Cihazın estetik görüntüsü sayesinde evinizde fazladan elektronik cihaz kalabalığı da olmamış oluyor. 

Evinizin hava kalitesini iyileştiriyor 

Eşsiz PureSense sistemi, odadaki kirlilik seviyesini sürekli olarak ölçüyor bu ölçümlere göre hava akışını düzenliyor, evinizde sağlıklı bir ortam oluşturmanıza yardımcı oluyor. Hava kalitesini daha kolay algılamak için kirlilik derecesine bağlı olarak panelde farklı renkler görünüyor. Bu doğrultuda yeşil renk en iyi hava kalitesini gösterirken, bordo en kötü hava kalitesini temsil ediyor. Bakalım düzenli kullanımda nasıl bir etki hissediyorum? Halihazırda ormanda yürüyüş yapmaya gittiğimde kendimi çok dinç ve iyi hissediyorum. Evde nefes aldım havanın kalitesini arttırarak, kendim ve ailem için daha temiz bir havayı solumak istiyorum. 

Astım hastaları için oldukça faydalı 

Pure A9 bir çok bilindik ve saygın enstitüler tarafından da tavsiye edilen oldukça faydalı bir ürün. Elektrolux’ten aldığım bilgiye göre bu enstitülerden bazıları Polonya Astım Federasyonu, Alerji ve KOAH Hastaları Derneği ve Avrupa Alerji Araştırmaları Derneği(ECARF).

Mobil uygulama ile uzaktan izleme özelliği 

Evinizdeki hava temizleyicinize ayrıca uzaktan da erişebiliyorsunuz. Pure A9 mobil uygulama, çok çeşitli bilgilere her an erişiminizi sağlıyor.Ölçülen değerler akıllı telefonunuzda işleniyor ve daha sonra size sunuluyor.  Uygulama sayesinde hava temizleme cihazınızı ev dışından bile kontrol edebilir, evinizin hava kalitesini gözlemleyebilirsiniz.

 

Cevap bırakın