Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraEkransız fotoğraf makinesi olur mu? Evet, Leica M-D!

  Ekransız fotoğraf makinesi olur mu? Evet, Leica M-D!

  Ekran Resmi 2016-05-01 21.40.51

  Geçtiğimiz aylarda dünyanın en çok akıllı telefon satan şirketleri arasındaki Huawei ile gerçekleştirdiği işbirliği sonrasında adından söz ettiren Alman kamera/lens üreticisi Leica, bu kez de ilginç özelliklere sahip yeni fotoğraf makinesiyle gündemde. Şirketin yeni modelinde LCD ekran bulunmuyor…

  Leica M-D adını alan fotoğraf makinesi, günümüzün en önemli teknoloji trendlerinden biri olan ‘ekrana sahip olma’ yapısına adeta karşı duruş sergiliyor. Aygıtta ekran yerine bir ISO ayarına odaklanmış bir kadran bulunuyor ve çekilen fotoğrafların görüntülenmesi de mümkün kılınmıyor. Ayrıca fotoğraf makinesi arayüzü kavramı da Leica M-D’de söz konusu değil, diyafram açıklığından ISO ayarına herşey manuel şekilde ve elle yapılıyor. 24 MP CMOS sensöre sahip olduğunun altını da çizelim.

  Ekran Resmi 2016-05-01 21.41.08

  Retro makine

  Leica’nın yeni fotoğraf makinesi kökeni çok eskilere dayalı, tecrübeli fotoğraf profesyonellerine hitap ediyor ve onlara bir tür nostalji imkanı sunmayı hedefliyor. Aygıtın çeşitli kontroller üzerinden hazır ayarlar sunmakla beraber genel hatlarıyla ‘ince ayarlar’ ve ‘sıkı düzenlemeler’ eşliğinde fotoğraf elde etmeye odaklandığı görülüyor. Adeta tek bir fotoğrafın mücevher değerinde olduğu 80’lere hatta daha eski yıllara götürüyor sizleri.

  Ekran Resmi 2016-05-01 21.41.15

  Fiyatı dudak uçuklatıyor!

  Leica, pahalı fotoğraf makineleri ile tanınan ve niş bir kesime hitap eden markalar arasında konumlanıyor. Bu ilginç ürünün ön siparişleri alınmaya başlandı. Fiyatı ise beklenildiği üzere bir hayli yüksek; 6 bin dolara yakın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN