Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  VideoEkranı, bataryası büyük! iPhone 15 Plus inceleme!

  Ekranı, bataryası büyük! iPhone 15 Plus inceleme!

  Apple’ın bu yıl tanıttığı en yeni telefon serisinin büyüğü iPhone 15 Plus inceleme ile sizlerleyiz. Ekranı ve bataryası büyük olan model ne sunuyor?

  iPhone 15 Plus inceleme!

  iPhone 15 Plus modeli, 6.7 inçlik büyük bir ekrana sahip ve 1284 x 2778 piksel çözünürlüğünde Super Retina XDR OLED ekranı, Ceramic Shield ile korunuyor. 60 Hz yenileme hızına ve 2.000 nit maksimum parlaklığa sahip olan bu ekran, dikkat çekici bir özelliğe sahip: Dynamic Island. Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde başlattığı bu özellik, uygulama bildirimlerini gösteren yenilikçi bir tasarıma sahip ve bu yıl tüm iPhone 15 serisine dahil edildi.

  İşlemci olarak, iPhone 14 Plus’taki A15 Bionic’ten daha güçlü olan A16 Bionic kullanılıyor. Bu işlemci, 4 nm fabrikasyon süreciyle üretilmiş ve önceki nesle göre yüzde 20 daha az güç tüketiyor.

  Kamera konusunda, iPhone 15 Plus ön tarafta f/1.9 diyafram açıklığına sahip 12 Megapiksel bir kamera sunuyor. Arkada ise 48 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera bulunuyor, bu sayede 4K çözünürlükte sinematik video çekimleri yapılabilir. Batarya kapasitesi 4,383 mAh olan cihaz tüm gün kullanımını destekliyor.

  Avrupa Birliği’nin teknolojik cihazlarda tek tip giriş portu kullanımı kararı, Apple’ı da etkiledi. Sonuç olarak, iPhone 15 Plus USB Type-C portu ile geliyor. Ayrıca, iPhone 14 ile tanıtılan ve hayati durumlarda uydu üzerinden acil yardım çağrısı yapma özelliği, iPhone 15 serisinde de devam ediyor. Bu özellik şu anda Türkiye’de kullanılamıyor, sadece ABD ve bazı ülkelerde mevcut.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN