Ekrana gömülü kamerasıyla Motorola P40 göründü

0

Motorola P40’ın ekrana gömülü kameraya sahip olası tasarımı, Onleaks tarafından ortaya çıkarıldı…

Motorola her ne kadar yakında tanıtmayı plânladığı Moto G7 modeliyle adından söz ettiriyor olsa da, bugün oldukça sıra dışı bir akıllı telefon modeliyle karşımıza çıktı. Motorola P40 olarak adlandırılan ve Motorola P30’un devamı olması beklenen bu model, ekrana gömülü kamerasıyla dikkat çekiyor.

Ekrana gömülü kamera konsepti, aslında yabancı olduğumuz bir konsept değil ve gün geçtikçe daha fazla modelde kullanıcılar bu tasarımı göreceklerini düşünüyorlar. İlk olarak Galaxy A8s modeliyle gündeme düşen bu tasarım fikri, daha sonra Huawei Nova 4 ve Honor V20 modelleriyle bir kez daha hatırlandı.

Cihazın ekrana gömülü kameraya sahip olan bu tasarımı, Onleaks tarafından ortaya çıkarıldı. Biraz büyük, fakat nispeten sol kenara konumlandırılmış ön kamera sensörüne aynı zamanda bir ekran altı çerçeve eşlik ediyor. Arka yüzeyinde dikey konumlandırılmış çift kamera ve Motorola logosuna sahip parmak izi sensörü, Motorola P40 için ortaya çıkan diğer detaylar olarak görünüyor.

48 MP kamera!

Kameralarından bir tanesinin çözünürlüğünün 48 MP olacağını bildiğimiz Motorola P40, USB-C ve 3.5mm kulaklık girişlerine sahip olacak.

Akıllı telefon modelinin global pazarda satışa sunulması beklenirken, fiyatı için henüz kesinleşmiş veriler olmadığını belirtmeliyiz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın