Ekim-Aralık döneminde hangi iPhone modeli daha fazla sattı?

0

ABD’de yukarıdaki soruya odaklı bir araştırma sonuçlarına göre 2017’de lanse edilen üç iPhone modeli, toplam satışların yüzde 61’ini oluşturdu. İşte detaylar…

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ABD’de yüzde 61’lik toplam Apple akıllı telefon satış payı elde etti. Burada oransal dağılım, yüzde 25 iPhone 8, yaklaşık yüzde 20 iPhone X ve yaklaşık yüzde 15 iPhone 8 Plus şeklinde.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise sahp oldukları yaklaşık 4’te 1’lik payla dikkat çekti. Her iki akıllı telefonun da popülaritelerini, yeni iPhone modellerine rağmen sürdürdükleri görülüyor.

Öte yandan söz konusu iki model, lanse edildikleri 2016 yılında, yine aynı dönem ele alındığında yüzde 70’in üzerine pay elde etmişlerdi.

iPhone SE ve iPhone 6s pazar paylarının yüksekliği de öne çıkan detaylar arasında yer aldı. Oldukça şaşırtıcı bir veri olarak iPhone 6s Plus da katıldığında söz konusu 3 modelin, 2016 yılı aynı döneminde daha fazla sattığı bulgusuna ulaşıldı.

2018’de Apple tarafından üç yeni akıllı telefon duyurusunun gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu modellerin 6.1 inç LCD ekrana sahip bir model, 6.5 inç OLED ekranlı bir diğeri ile iPhone X halefi şeklinde sunulacağı iddia ediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın