Eğlenceli Hobi Uygulamaları ile Kendinizi Geliştirin

0

Eğlenceli hobi uygulamaları ile kendinizi geliştirmeye, boş vakitlerinizi daha keyifli geçirmeye ne dersiniz?

Yazımda sizi harekete geçirecek onlarca uygulama ve fikir var.

Eğlenceli Hobi Uygulamaları

Yeni bir hobiye başlamak için asla geç değildir.

Hazır sömestr tatiline de girmişken hem çocuğunuzla hem ailenizle hem de bireysel olarak yapabileceğiniz onlarca hobi uygulamasını sizin için derledim.

Teknoloji ile birlikte hobilerimiz de, oyunlarımız da dijitalleşiyor, teknolojiyle iç içe geçiyor. Sizin için seçtiğim uygulamalar ile birlikte, MediaMarkt’ın Spor & Oyun & Hobi bölümünden seçebileceğiniz onlarca ürün ile keyfinizi katlayabilir, boş vakitlerinizi eğlence dolu geçirebilirsiniz.

Hazırsanız eğlenceli hobi uygulamaları önerilerime başlıyorum.

 

Origami

Origami adeta bir sihirdir.

Kağıtlarla yapılabilecek bu kadar çok şey olması herkese şaşırtıcı gelir. Renkli kağıtları katlarsınız, açarsınız ve tekrar katlarsınız. 2 boyutlu kağıt, hep saklamak isteyeceğiniz 3 boyutlu bir forma dönüşüverir…

Origami her yaş için mantıksal akıl yürütme, mekansal düşünme ve iyi motor becerilerini de geliştirir. Dikkat sürelerimizin gittikçe düştüğü şu günlerde, origamiye başlamak konsantrasyonunuzu güçlendirecektir. Android ve iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde origami dünyası ile tanışabilirsiniz.

 

Music Maker JAM

Müzik ruhun gıdasıdır, en olumsuz duygular ile başa çıkmanızı kolaylaştırır.

Hip hop, dubstep, house, pop, rock ve daha da fazla türde muhteşem parçalar oluşturmak, paylaşmak ve keşfetmek için bu pratik uygulamayı kullanabilirsiniz. Android ve iOS tabanlı cihazlarda kullanabileceğiniz uygulama sayesinde, hazırladığınız parçaları doğrudan SoundCloud, Facebook, WhatsApp ve diğer sosyal ağlarda paylaşabilir, içinizdeki müzisyeni açığa çıkarabilirsiniz.

 

Rapchat — Rap Music Studio

Müzik ile uğraşmak harika bir hobidir.

İster ciddi bir yaklaşan rapçi olun, ister sadece eğlenmek isteyin, Rapchat uygulaması ihtiyaç duyduğunuz stüdyoyu mobil cihazınıza getiriyor. Uygulama içerisinde duyurulan özel yarışmalara katılarak ödüller kazanabilir, edineceğiniz bu yeni hobiniz ile ruh halinizi yansıtan şarkı sözlerine imza atabilirsiniz.

 

Yazımda fikir veren ve sizi harekete geçirecek onlarca uygulama ve fikir var.

Duolingo

Akıllı ChatBot yardımı ile yabancı dil öğrenmeye, okuma, yazma, konuşma, dinleme ve konuşma pratiği yapmaya ne dersiniz?

Duolingo, insanların ileri teknolojiyi kullanarak dil öğrenme biçimini değiştiriyor. Yabancı dil öğrenmeyi keyifli hale getiren uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla dil ile yeni dünyaların kapısını aralamanızı kolaylaştırıyor.

 

Food Network

Hepimiz mutfağın içinde ve dışında yaşamı daha keyifli ve stressiz bir hale getirmekle ilgiliyiz. Neden bu ilgimiz bir hobiye dönüşmesin?

Yemek pişirme ipuçları, kalori cetvelleri, dünya mutfağından ilginç tarifler, nasıl yapılır videoları ve daha da fazlası uygulama ile birlikte sunuluyor.

 

Çocuğunuzun güne daha istekli başlamasına ve verimli bir şekilde sürdürmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kahvaltı hazırlamanızı kolaylaştıracak ev aletleri ve pratik sabah kahvaltısı önerileri için “Sabahı Kahvaltıları için Pratik Ev Aletleri” başlıklı yazımı okumanızı da öneririm.

Okul Sabahı Kahvaltıları için Pratik Ev Aletleri

 

 

Drink Recipes

Birbirinden lezzeti ve renkli kokteyller hazırlamaya ne dersiniz?

Kahve, çay, meyve – sebze suyu, süt ile hazırlayabileceğiniz 8 binin üzerinde tarifi uygulama içerisinde bulabilirsiniz. İlham verecek ve sofralarınıza renk katacak bu uygulama sayesinde sevdiklerinizi şaşırtmaya hazır olun.

 

Meditasyon

Zihninize yerleşen stres ve kaygıyı yönetmekten daha iyi bir gece uykusu çekmeye, ilişkilerden ve iş yaşamından kaynaklanan kaygılara kadar her konuda rehberli bir meditasyon eğitimi almaya ne dersiniz?

Uygulama sayesinde günde sadece birkaç dakika ayırarak hayatınıza huzur, sağlık ve denge kazandırabilirsiniz.

 

30 Day Fitness Challenge

Spor yapmak ve daha fazla hareket için kendinizi motive edebilmek en değerli hobilerden biridir.

30 Day Fitness Challenge, kullanıcıların performanslarını otomatik olarak Sağlık Uygulamasına aktarıyor ve vücut ölçüm verilerinin izlenebilmesine olanak tanıyor. 30 gün süresince verilen görevleri eksiksiz yapan kullanıcıları daha zinde ve formda günler bekliyor.

 

Drawing Pad & Doodle Paint Art

Çizim ve renklerle uğraşmak yorgun ruhunuza her daim iyi gelir.

Bu uygulama çizim yapmayı sevenler için mükemmel bir platform sunuyor. Kalem, kurşun kalem, fosforlu kalem vb. gibi çeşitli fırça araçlarıyla güzel çizimler oluşturmayı mümkün kılan uygulamada, eskizlerinizi, çizimlerinizi ve karalamalarınızı; telefon kılıfı, poster, minder, çerçeve gibi birçok fiziksel ürüne aktarma imkanı da var.

 

Design Home

Ev dekorasyonu sevenlere, bir hobi olarak kendisini geliştirmek isteyenlere önerim “Design Home”.

Adeta bir dekoratörün hayatını yaşamanıza izin veren uygulama, rahatlatıcı ve eğlenceli bir oyun tadında. Görsel olarak çarpıcı üç boyutlu mekanlara stil verebileceğiniz, tasarım becerilerinizi geliştirebileceğiniz uygulamada, gerçek hayatınızda uygulayabileceğiniz ilham veren pek çok örnek var.

 

Umarım sizin için seçtiğim bu eğlenceli hobi uygulamaları ile faydalı ve dinlenmiş bir sömestr tatili geçirebilirsiniz.

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın