Eğitime yardımcı: Hem tablet hem bilgisayar önerileri

0

Başlığı okuduktan sonra iki farklı cihaz önerisinde bulunacağımızı düşünmüş olabilirsiniz. Ancak durum biraz farklı. İki farklı cihazı ayrı ayrı satın almadan tek cihaz ile birlikte bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bir süredir eğitim eve taşınmış durumda. Bu aşamada hem dersleri takip edebilecek hem de boş zamanlarımızı değerlendirecek bir tablet-bilgisayar ihtiyacı karşımıza çıktı. Biz de bu yazımızda satın alabileceğiniz ikisi bir arada bilgisayar modellerini listeliyoruz. Hem tablet, hem bilgisayar ihtiyacınız varsa bu modeller sizin için ideal olabilir.

İkisi bir arada bilgisayar önerileri

Birkaç yıl önce popülerleşen bu bilgisayarlar, 360 derece döner yapısı ve dokunmatik ekranı sayesinde tablet olarak da kullanılabiliyor. Böylece ders çalışırken dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilirken, dersler bittiğinde film izlemeniz için bir tablete dönüşebiliyor.

Lenovo Yoga C940

Lenovo Yoga serisinin en yeni ve en güçlü üyelerinden biri olan Yoga C940, birçok konuda ihtiyaçlara karşılık veriyor. 14 inç boyutunda ve 4K çözünürlüğünde ekrana sahip olan bilgisayarın, bu konuda çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Dokunmatik ekranı, renk olarak da kullanıcıları mutlu etmeyi başarıyor.

Ayrıca cihazın yanında bir de kaleme yer verildiğini görüyoruz. Bu kalem, özellikle grafik – tasarım ile uğraşanların işini epey bir kolaylaştırıyor.

Bilgisayar, Intel i7-1065G7 işlemcisinden güç alıyor. Çoğu işlem için yeteri gücü sağlayan bilgisayarın 16 GB RAM ve 512 GB SSD’ye de ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Donanım konusunda da çoğu kullanıcının ihtiyacına fazlasıyla karşılık vermeyi başarıyor.

HP Spectre x360

HP’nin üst segment dizüstü bilgisayar serisi Spectre’nin ikisi bir arada bilgisayar modeli olan HP Spectre X360, gerek tasarım gerekse donanım detaylarıyla ihtiyaçlara fazlasıyla karşılık vermeyi başarıyor. 1.3 kilogram ağırlığında olan bilgisayar hafifliği sayesinde de daha ergonomik kullanım imkanı sunuyor.

13.3 inç boyutunda ve 4K çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olan bilgisayar, bu konuda dijital üreticileri mutlu etmeyi başarıyor. Ayrıca ekranın dokunmatik olduğunu belirtelim.

Bilgisayar, kalbindeki Intel i7-1065G7 işlemcisinden güç alıyor. 4 çekirdekli bu işlemci 1.30 GHz temel çalışma hızına sahipken 3.90 GHz maksimum çalışma hızına sahip. Ancak bilgisayarda harici bir grafik birimi yer almıyor. İşlemci ile birlikte gelen dahili grafik birimi kullanılıyor.

Bunun yanında bilgisayar RAM ve depolama konusunda da oldukça zengin. 16 GB RAM ile gelen bilgisayarda ek olarak 512 GB SSD’ye yer veriliyor. SSD kullanılması, bilgisayarın daha hızlı çalışmasına olanak sunuyor.

Lenovo Yoga C340

Lenovo’nın Yoga serisi özellikle, katlanabilir ve ikisi bir arada bilgisayar modelleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Lenovo Yoga C340 da bu modeller arasında. Orta segmente konumlandırılan Yoga C340, temel ihtiyaçlara fazlasıyla karşılık veriyor. 1.65 kilogram ağırlığı ve ideal boyutları ile elde kullanım kolaylığı da sunuyor.

Yoga C340, 14 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğünde ekrana ev sahipliği ediyor. Dokunmatik IPS bu ekran, katlanabilir yapısı sayesinde dizüstü bilgisayar kullanımına ve tablet kullanımına da müsade ediyor.

Bilgisayarın kalbinde orta segment donanıma yer veriyor. Intel i5-8265U’dan güç alan bilgisayarda MX230 harici grafik birimi bulunuyor. Bu grafik birimi, birçok oyunu düşük grafik ayarlarında rahatlıkla oynatacaktır. Ayrıca bilgisayarın depolama tarafında ise 8 GB RAM ve 256 GB SSD karşımıza çıkıyor.

Bu model, özellikle temel bilgisayar ve tablete ihtiyacı olanlar için ideal modeller arasında yer alıyor. Öğrenciler için de ideal modeller arasına konumlandırabiliriz.

HP Envy x360

HP Envy x360, diğer ikisi bir arada bilgisayarların aksine biraz daha büyük yapısıyla karşımıza çıkıyor. 15 inç ekran boyutuna sahip olan bilgisayar, yaklaşık 2 kilogram ağırlığında. Diğer modellere nazaran biraz daha ağır olduğunu söyleyebiliriz.

15.6 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğünde dokunmatik ekranı ile birlikte ihtiyaçlara fazlasıyla karşılık veren bilgisayar, büyük olduğu kadar donanım tarafında da dikkat çekiyor.

i7-10510U işlemcisinden güç alan bilgisayara grafik tarafında ise harici olarak Nvidia MX250 grafik birimi eşlik ediyor. Ayrıca bilgisayarın 8 GB RAM ve 512 GB SSD’ye ev sahipliği yaptığını görüyoruz.

Bu donanım ile birlikte bilgisayar gündelik işlerin yanı sıra yüksek performans gerektiren birçok işlemde de işinizi görecektir. Oyun oynamak isteyenlerin beklentilerini de düşük grafikli oyunlarda rahatlıkla karşılayacaktır.

Cevap bırakın