Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiEfsanevi bilgisayar markasından akıllı telefon

  Efsanevi bilgisayar markasından akıllı telefon

  commodore-1-1024x683

  80’li yıllarda büyümüş hemen herkesin tanıyacağı Commodore markası, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon tanıttı. Commodore PET adını alan cihaz, iddialı donanım özelliklerinin yanı sıra Commdore ve Amiga oyunlarının oynanabilmesine olanak tanıyor.

  Commodore 64’ün yarattığı etki, günümüz bilgisayar endüstrisinin de ateşleyici güçlerinden birini oluşturmuştu. Tüm zamanların en çok satan kişisel bilgisayarı ünvanını hala elinde bulunduran bu ikonik bilgisayar modeli üzerinde oyun oynama eşsiz bir deneyimdi. Daha sonra gelen konsollar ve gelişmiş bilgisayarlarla her ne kadar güncelliğini yitirse de Commodore 64 hafızalara kazınmıştı.

  Günümüzde Dell, HP, Asus, Lenovo gibi teknoloji şirketlerinin geliştirdiği bilgisayarların gölgesinde kalan Commodore, günün teknoloji koşullarına yönelik bir adım atmayı tercih ederek Android işletim sistemli cihazını duyurdu.

  Commodore-PET-smartphone

  Temmuz ayı sonunda bazı Avrupa ülkelerinde satışlarına başlanacağı kaydedilen modelin detaylarında ise 1.7 GHz’lik maksimum saat hızına ulaşabilen 8 çekirdekli işlemci, 5,5 inç ekran, 3 GB RAM, 3000mAh pil, çift SIM desteği, LTE ve 16/32 GB depolama seçenekleri dikkat çekiyor. Bir emülator sayesinde Amiga ve Commodore oyunları da oynanabilen ve 13 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi imkanı sunan Commodore PET’in satış fiyatı ise 16 GB’lık versiyon için 300 Amerikan Doları ve 32 GB’lık için 360 Amerikan Doları şeklinde.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN