Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunEA sunucuları hack’lendi!

  EA sunucuları hack’lendi!

  pwywwhitehat_editorial

  Geçtiğimiz günlerde bir dizi hacker grubu tarafından oyun endüstrisinin can damarı maiyetindeki bazı şirketlere tehditler savurulmuş, özellikle Hristiyanlar için büyük önem taşıyan Noel (Hz İsa’nın doğum gününün kutlandığı bayram) gününün hedef olarak seçildiği bildirilmişti. Kötü amaçlı yazılım korsanları, Noel’den (25 Aralık), bir gün önce dünyanın en önemli oyun firmalarından Electronic Arts’a (EA) siber saldırı düzenlediler.

  EA sunucularının hedef alındığı siber saldırı nedeniyle oyun severlerin bazı oyunları online olarak oynayamadıkları rapor edildi. Söz konusu EA oyunları arasında Madden NFL 16, Star Wars: Battlefront ve Titanfall’ın da bulunduğu görüldü. Dünya genelindeki oyuncuların online oyun keyfine darbe indirildi adeta. EA, konuya ilişkin resmi açıklamasında sorunun ‘mümkün olduğunca hızlı’ şekilde giderileceğini belirtti.

  ea

  Oyun dünyası tehdit altında!

  Hacker’lar, PSN (PlayStation Network), Xbox Live ve hatta Steam platformu ile Minecraft oyununu tam olarak Noel gününde hedef alacakları tehdidinde bulunmuşlardı. Bu nedenle 25 Aralık 2015 tarihi kritik önem taşıyor.

  Söz konusu şirketlerin sunucularının güvenlik yapı taşlarını ne ölçüde geliştirdikleri hakkında herhangi bir detay bilinmiyor, ancak daha önceki yıllarda gerçekleştirilen hack faaliyetleri gözönüne alındığında kritik önem arz eden adımlar atmış oldukları tahmin ediliyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN