EA SPORTS’tan topluluk futbolunu geliştirmek üzere 10 milyon dolarlık yatırım

0

EA SPORTS ve Birleşik Krallık Futbol Vakfı ile ortaklaşa finanse edilen EA SPORTS FC FUTURES, 3 yıllık yatırım planı ile birlikte The Rocky and Wrighty Arena’da tanıtıldı.

Futbolu dünya çapında büyütmek ve geliştirmek amacıyla hareket eden Electronic Arts, FC FUTURES tanıtımıyla topluluk düzeyindeki futbola büyük bir yatırım planı açıkladı.

EA SPORTS’un geçtiğimiz günlerde marka kimliğini, logosunu ve gelecek vizyonunu tanıttığı, futbolun interaktif geleceği EA SPORTS FC’nin hemen ardından açıklanan bu plan, önümüzdeki üç yıl içinde çok sayıda futbol projesine yatırım yapılmasını sağlayacak.

EA SPORTS FC’nin futbolun pozitif geleceği için bir sembol olduğuna değinen EA SPORTS’un Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı David Jackson, “Yeni nesil genç futbol fanatiklerine ilham vermek ve futbol sevgilerini artırmak için dünyanın dört bir yanındaki futbol organizasyonları ve ikonlarıyla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz. EA SPORTS FC FUTURES, gençlere hayallerinin peşinden gitmeleri için gerekli erişim ve araçları sağlamak üzerine inşa edilecek” açıklamasında bulundu.

İngiliz efsanesi Ian Wright’ın katılımıyla gerçekleştirilen The Rocky and Wrighty Arena açılışı, EA SPORTS, The Premier League, FA ve Birleşik Krallık Futbol Vakfı ortaklığında yapılan FC FUTURES etkinliklerinin ilki olma özelliğini taşıyor. Açılan bu yeni sahanın bölgedeki gençlere futbol erişimi sağlaması ve yeni nesil oyunculara ilham vermesi planlanıyor.

FC FUTURES, genç oyuncuların, topluluk koçlarının çevrimiçi olarak görüntüleyebilecekleri ve antrenman planlarında kullanmaları için geliştirilen, beş dilde hazırlanmış, halka açık eğitim uygulamaları kitaplığına sahip olacak. Bu kitaplık, bu yıl içinde kullanıma sunulacak.

Cevap bırakın