E3 Sonrasında Bizi Bekleyen Büyük Yapımlar

0

E3 2018 son yılların en hareketli ve keyifli etkinliklerinden biri olarak akıllarımıza kazındı. Oyun firmalarının merakla beklenen yapımları teker teker açıklandı. Bu yapımları şöyle bir derleyip toparladık ve önümüzde bizi bekleyen oyunlara bir göz attık.

Anthem

Aksiyon oyunları meraklıları için BioWare’in hazırladığı Anthem hikaye tabanlı bir yapım. Görsel ve oynanış olarak büyük bir hareketlilik bizi bekliyor. Fırtınalar, dev boyutlarda yaratıklar ve oyunda yer alacak mevsim sistemi ile 22 Şubat 2019’da PS4, PC ve Xbox One platformlarına çıkacak yapımı merakla bekliyoruz.

 

FIFA 19

Futbol dediğinizde eskisi gibi PES – FIFA kapışması artık pek yok gibi diyebiliriz. PES’in ateşli zamanları geride kaldı ve FIFA bu süreçte oldukça çok yol aldı. Son olarak Şampiyonlar Ligi’nin haklarını da almasıyla birlikte futbol oyunları piyasasının en büyüğü olduğuna işaret eden FIFA, FIFA 19 ile birlikte alıştığımız oyun deneyimine yenilikler katmayı hedefliyor.

 

Rage 2

Bethesda’nın tanıtımını yaptığı Rage 2 2019’un baharına damga vuracak gibi gözüküyor. Çılgın bir dünyada soluk soluğa aksiyonun anahtarı olan Rage 2 ile maceraya dalacağız.

 

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI, resmi olarak duyuruldu ancak oyun hakkında tanıtım videosu hariç henüz herhangi bir bilgi yok.

Fallout 76

Fallout 76 tüm meraklıları için heyecan verici bir şekilde E3’te yer aldı. Geçmiş oyunlara kıyasla en büyük yeniliğin Co-op oynanış ile birlikte uçsuz bucaksız Fallout diyarında arkadaşlarımız ile birlikte gezebileceğiz. Tanıtılan oyunlar arasında beni en çok heyecanlandıran Fallout oldu diyebilirim.

Cyberpunk 2077

Fallout üzerine hemen aklımda yer edinen Cyberpunk 2077 de şahane bir trailer ile bizlerin karşısına çıktı. Açık dünya oynanışı ve RPG öğeleri ile süslü, bir anlamda Witcher 3’ün gelecekte geçen şekli diyebileceğimiz oyun için henüz kesin bir çıkış tarihi verilmedi.

Forza Horizon 4

Yarış oyunları arasında grafikleri ve oynanışı ile dikkat çeken Forza Horizon 4, 2 Ekim tarihinde Xbox One ve PC platformlarında piyasada olacak.

The Division 2

Ubisoft tarafından en çok beklediğimiz yapımlar arasında bulunan The Division 2 ile 15 Mart 2019’da buluşacağız. New York, Washington ve DC aralığında geçecek oyunu merakla bekliyoruz.

Just Cause 4

Kafanızı dağıtmak için birebir olan yapımlardan Just Cause seriye yeni bir oyunla devam ediyor. Özellikle 2. Oyunun oldukça keyifli olduğu ve 3. oyunda çıtanın biraz altına inildiği çoğu oyuncu tarafından belirtilmişti. Yeni oyun bize neler sunacak bekleyip göreceğiz. 4 Aralık 2018’de bu soruların cevaplarını bulacağız.

Dying Light 2

Bu yıl E3’ün en büyük isimlerinden biri de Dying Light 2 idi. İlk oyunun ciddi anlamda başarısı üzerine gelecek başarılı bir yapım seride 3. Oyunu görmemizi sağlayabilir.

Shadow of the Tomb Raider

14 Eylül 2018’de çıkış yapacak olan Tomb Raider serisinin yeni üyesi yapım ile birlikte yıllardır Lara ile devam ettirdiğimiz düzeyli ilişkimize yeni bir boyut katacağız. Piyasaya çıkan her yeni oyun ile birlikte Lara’nın biraz daha evrimine şahit oluyoruz.

Metro Exodus

Post apokaliptik gelecek kurgusunu ekranlarımıza oldukça iyi taşıyan Metro serisinin yeni üyesi Exodus üzerimizde heyecan yaratmayı başardı.

Assassin’s Creed Odyssey

Yıllardır damağımızda harika bir tat bırakan, tarih örgüsü ile birleştirilmiş kurgusal gerçekliği sıkmadan ve boğmadan bizlere aktaran Assassin’s Creed’in yeni oyunu ile Antik Yunan dönemine gidiyoruz. 300 filminden hatırlayacağınız Leonidas’ın torunu bu oyunda ana karakterimiz olacak. 5 Ekim’de çıkacak olan yapımı merakla bekliyoruz.

The Last of Us Part 2

Konsol dünyasını sallayan yapımlardan The Last of Us Part 2 için e3 2018’te yeni detayları öğrenebildiğimiz bir içerik de yayınlandı. Hikaye tabanlı ve film gibi bir macera oyunu olacağından hiç şüphemiz olmayan oyun için şimdiden avuçlarımız kaşınıyor diyebiliriz.

Death Stranding

Merakla beklediğimiz bir başka Play Station 4 oyunu olan Death Stranding ile ilgili oynanış ve yeni yüzlerin tanıtıldığı video ortaya çıktı.

Gözümüze çarpan belli başlı büyük oyunlar bu şekilde sıralandı E3 semalarında. Yeni bilgiler geldikçe sizler için derleyeceğiz.

 

Cevap bırakın