Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  FuarlarE3E3 2020 Coronavirus nedeniyle iptal edildi

  E3 2020 Coronavirus nedeniyle iptal edildi

  Her yıl 50 bini aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan E3 fuarlarının 2020 ayağının iptal edildiği açıklandı. İşte konuya dair öne çıkan ayrıntılar…

  Coronavirüs, etkinliklerin ertelenmesi ya da direkt iptali gibi sonuçları da beraberinde getiriyor. Bu kapsamdaki en yeni gelişme yılın merakla beklenen oyun fuarı E3 2020’nin iptali oldu.

  Her yıl 50 bini aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan E3 fuarlarının 2020 ayağı 9-11 Haziran tarihleri arasında ABD/Kaliforniya’da düzenlenecekti. Organizasyonun iptaline işaret eden duyuru 11 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

  İptale ilişkin detaylar Twitter üzerinden paylaşıldı.

  E3 fuarı her yıl yaz aylarına damgasını vuran en önemli oyun etkinliği. FIFA XX, NBA Live XX, NBA2KXX gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan yapımların gelecek versiyonlarının duyurularına sahne olan etkinlik, ekosistem açısından hatırı sayılır bir şov alanıydı aynı zamanda. Gelecek nesil oyunlar, aygıtlar ve çeşitli aksesuarın da görücüye çıktığı etkinliğin iptali merakla beklenen birçok oyunun daha ileri tarihli etkinliklerde sahne alması olasılığını gündeme getirdi.

  Öte yandan Apple, Kaliforniya’da düzenlenmesi öngörülen WWDC 2020 ile ilgili henüz herhangi bir değişiklik kararı bildirmedi. Etkinliğin iptal edilmesi veya sınırlı kapasite ile düzenlenmesi bekleniyor.

  Coronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘küresel bir salgın’ olarak tanımlanıyor. 11 Mart gece yarısında düzenlenen bir toplantı ile Türkiye’deki ilk vakanın duyurulması üzerine ülkemizde de önlemlerin artırıldığı kaydediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN