E3 2017’de ortaya çıkmasını beklediğimiz oyunlar

0

Oyun dünyasının en büyük fuarlarından birisi olan E3 fuarı, önümüzdeki ay bir kez daha kapılarını oyunculara açacak. Amerika’nın Los Angeles kentinde olması sebebiyle şov kısmı diğer fuarlara göre çok daha üst seviyede olan fuara firmalar da doğal olarak ayrı bir özen ile yaklaşıyor. Önemli duyurular, bilgiler ve çıkış tarihlerinin genelde bu fuara saklandığını görüyoruz. Peki genel olarak duyurulara ya da tahminlere baktığımızda E3 2017’de bizi heyecanlandıran oyunların başında hangileri geliyor?

Listeye hali hazırda duyurulmuş olan ve E3’te kesinlikle yer alacağına emin olduğumuz birkaç oyunla başlamak istiyorum. Listemin başında ise tabi ki Playstation 4’e özel olarak geliştirilen God of War bulunuyor. Kratos’un oğlu ile birlikte yer aldığı ilk videodan sonra büyük bir merakla beklediğimiz God of War, hikaye olarak Nordic mitolojisini konu edinecek. Tabi akla hemen Vikingler geliyor olsa da hikayenin Viking döneminden öncesinde geçeceği açıklanan bilgiler arasında yer alıyordu.

Bir diğer Sony oyunu tabi ki The Last of Us 2 oluyor. Joel ve Ellie’nin ağzımızı açık bırakan ilk oyunun finalinden sonra başına gelenleri görmek için adeta sabırsızlanıyorum. Hikaye sunumunun yanı sıra Naughty Dog’un oynanışa katacağı dinamikler de muhtemelen E3 sunumunda ortaya çıkacak. Naughty Dog demişken firmanın geliştirdiği ve Uncharted 4’ün standalone paketi de diyebileceğimiz The Lost Legacy’i de unutmamak gerek.

Microsoft tarafında beklediğim tek duyuru ise Project Scorpio’nun gün yüzüne çıkması olacak. Teknik detaylar dışında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız konsol için yeni oyun duyuruları da gerekiyor tabi ki.

Merak ve beklenti diyince Kojima’nın yeni oyunu Death Stranding’i eklememek olmaz. Kadrosunda Norman Reedus, Mad Mikkelsen ve Guillermo Del Toro gibi oldukça önemli isimleri barındıran oyunun muhtemelen yeni videosu ile karşılaşacağız ama ben bu videonun artık oynanış videosu olmasını bekliyorum. Şimdiye kadar gördüğümüz iki videoda oyunun türü ve oynanışı hakkında herhangi bir fikir sahibi olamadık. Kojima’nın oyunu sıcak tutmak için oyunculara artık birşeyler vermesi şart.

Rockstar Games’ın geçmişine baktığımızda E3 fuarına çok ağırlık vermediğini görsekte Red Dead Redemption 2’nin yeni bilgi ve videoları için vakit geldi de geçiyor bana göre. Uzun süredir sessizliğe gömülen oyun E3 fuarına hazırlanıyor olabilir. TakeTwo’nın yapacağı özel bir sunum ve fuar alanındaki dev ekranlarda Red Dead Redempiton 2 videosunu görmek heyecan verici olacaktır.

Son olarak bahsedeceğim iki oyun daha var. Bunlardan ilki uzun süredir dedikoduları dolşan ve Mısır’da geçebileceği belirtilen yeni Assassin’s Creed oyunu. Büyük bir ara verilen oyuna Ubisoft’un gerekli özeni verdiğini düşünüyorum ya da inanmak istiyorum da diyebilirsiniz. Diğer oyun ise seriyi çoktan bıraktığım ama 2.Dünya Savaşı olması sebebiyle beni heyecanlandıran Call of Duty: WWII oluyor. Sadeleştirilmiş ve çok daha gerçekçi bir multiplayer modu karşımıza çıkarsa, bu oyun seri adına önemli bir virajı alabilir. En azından benim beklentilerim bu yönde.

Tabi saydığım bu oyunlar dışında E3 fuarında daha onlarca, hatta yüzlerce oyunu görme şansına da erişeceğiz. Star Wars: Battlefront 2, Destiny 2, Spiderman, Darksiders 3, Detroit: Become Human, Beyond Good & Evil 2 gibi birçok oyun bulunuyor. tabi dedikodu olarak çıkan ama henüz resmiyet kazanmayan oyunları da es geçmemek lazım. Tabi ki tüm bu oyunlara burada değinmek biraz zor olacaktır. Bu yazımda merak ettiğim oyunları listelemiş olsam da E3 sonrasında bu oyunlara muhtemelen daha detaylı bir şekilde değinebileceğim.

Cevap bırakın