Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunE3 2015 raporu

  E3 2015 raporu

  Her yıl tüm oyun dünyasının merakla beklediği etkinlik geldi geçti. Yüzlerce yeni oyun duyurusu ve güncellemesi çıktı ortaya. Yanlış duymadınız. Yüzlerce. Muhtemelen bu sene son yıllar içinde gerçekleşen en efektif etkinliklerden biri oldu. Hızlı bir şekilde en önemlilerine göz atmaya ne dersiniz?

  Horizon
  Killzone dediğimizde bir çoğunuz Playstation’ın en keyifli ve özel oyunlarından birini bahsettiğimi biliyorsunuz. Guerilla Games tarafından geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunulan yapım, oldukça ilgi çekmişti. Firma yeni bir başlık hazırlamaya karar vermiş. Post apokaliptik oyunlar çok beğenmem ancak ilk defa bir tanesini çok büyük bir hevesle bekliyorum sanıyorum. Dünyadaki elektrik bir anda gider ve doğa ana yeniden tüm yeryüzünü ele geçirmeye başlar. Uzunca bir sürenin ardından ortaya çıkan robotlar, insan ırkının sonunu getirebilmek için saldırıya geçerler. Elbette, insanlar da yeryüzünü robotlara bırakmamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Yapımcı firma konusu hakkında en ufak bir detay vermiyor ne yazık ki. Ancak gördüğümüz video ve özel gösterimlerden, yapımın RPG (Rol yapma oyunu) olduğu gün gibi ortada. Yapım 2016’de PS4 kullanıcıları ile buluşacak.

  18223769824_c0e9eeafcf_z

  Fallout 4
  Doom ya da Dishonored gibi oyunlardan tanıdığımız Bethesda, fuardan çok kısa bir süre önce Fallout 4’ün videosunu yayınlamıştı. Açık dünya oyunu olarak tasarlanan yapım, devasa haritalara sahip. Önceki yapımlardan farklı olarak Rage’de de kullanılan in Tech 5 motoru, Fallout’u biraz renklendirse de ekran görüntüleri eski havasından bir şey kaybetmediğini açıkça ortaya koyuyor. Önceki oyunlardan farklı olarak Vault 101 değil, Vault 111’de geçecek olan Fallout 4’de en büyük yoldaşımız bir köpek olacak. Henüz bilinmese de, görevlerde baş yardımcımız olacağı kesin gözü ile bakıyoruz. Henüz oyunun tam çıkış tarihi belli olmasa da önceki tecrübelerimizden 2016’nın ortası ya da 3. çeyreğinde çıkmasını bekliyoruz.

  201506050939_NewYorkNewYork

  Star Wars: Battlefront
  Fuara damgasını vuran bir diğer oyun da Star Wars: Battlefront oldu. Muhteşem grafikleri ve çoklu modu ile uzun süredir bekleyen hayranlarını doyuracak bir yapım geliyor. Sony’nin konferansında gösterilen video, oyun severlerin beklemediği bir hamle idi. Ancak ortaya çıktığında salonda önce sessizlik ardından büyük bir alkış kıyamet koptu. İzleyicilere istediğini vereceğinin garantisi oldu. Henüz çıkış tarihi belli olmayan yapım, tüm platformlara gelecek.

  star-wars-battlefront-

  XCOM 2
  Fuarın hemen öncesinde 2K Games tarafından duyurulan XCOM 2, XCOM: Enemy Unknown’a devam oyunu olarak geliyor. Enemy Unknown’un 20 yıl ötesine götürerek Alien ırkının kontrol ettiği bir dünya ile buluşturacak olan yapımda, rastgele yaratılan oyun alanları ile daha fazla derinliğe sahip asker geliştirme sistemi geri getiriyor. Mümkün olduğunca tekrar oynanabilirliğe, grafiklere ve oynanışa önem vereceklerini açıklayan Jake Solomon yeniden oyunun direktör koltuğuna oturmuş.

  20823568_xcom2_5_1280-1433878265123_large

  The Last Guardian
  Ico ve Shadow of Colossun’nun da yapımcısı olan Team Ico, uzun süren sessizliğini bozdu. Genç oyuncuların pek bilmediği ama orta yaşlarına yaklaşanların çok iyi bildiği yapımın sadece söylentiden ibaret olmadığını gördük. Uzunca bir süre adından başka birşey bilmediğimiz The Last Guardian, yine Sony’nin konferansında gözler önüne çıktı. Etkileyici atmosferi ve ileri seviye grafikleri ile önümüzdeki yılın en çok konuşulacak oyunlarından biri olacağı kesin. Hikayesi hakkında bilgimiz olmasa da baş karakterimiz ve onun devasa ve kanatlı köpeği ile atıldığımız macerada hem bulmacaları çözecek hem de düşmanlarımızı dize getireceğiz.

  The-Last-Guardian

  Elbette tüm başlıklar bunlar ile sınırlı değil. Bunlarla birlikte birçok yeni oyun da gösterildi. Ancak öne çıkanlar bunlar oldu. Ayrıca fuarda ortaya çıkan bir önemli özellik de Xbox’ın ana vatanı olan Amerika’da çok ciddi bir kan kaybettiği oldu. IGN’in verilerine göre birinciliği Sony alırken ikinciliği EA Games, üçüncülüğü ile Microsoft aldı. Elbette açıklanan oyunlarından sonra önümüzdeki yıl bu dengenin değişmesini bekleyebiliriz. Ancak şu aşamada gördüğümüz bundan ibaret.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN