E-spor tarihinin en büyük ödüllü yarışması “The International 2017” yakında başlıyor!

0

E-spor, son yılların en önemli kavramlarından. Milyonları peşinden sürükleyen çok sayıda profesyonel oyun turnuvası ve rekabetin uçlarda yaşandığı çarpıcı serüvenler kamuoyunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu noktada E-spor yarışmalarının ödülleri de dudak uçuklatır cinsten. Yeni bir turnuvanın toplam ödülleri ise şimdiye kadar görülmemiş bir rakama tekabül ederek rekor kırıyor.

Valve tarafından 2011 yılından beri düzenlenen MOBA (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) oyunu DOTA 2 turnuvasının bu yıl ki ayağı, “The International 2017” inanması güç bir ödül havuzuna sahip. 1 ay sonra başlayacak olan oyun turnuvasının geçtiğimiz yıl ki toplam ödülü 20 milyon 770 bin 60 dolar seviyesindeydi. Bu sene ise rakam, geçen yılı da geride bırakmış durumda. MOBA durmaksızın yükselirken beraberindeki ödüller de büyüyor.

Şampiyon takıma kişi başı yaklaşık 2 milyon dolar!

İlginç bir örnekle ödülü, diğer büyük turnuva ödülleriyle kıyaslamak yerinde olabilir. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Roland Garros tenis turnuvasının büyük ödülü 41 milyon dolardı. Şampiyon olan Rafael Nadal ise 2 milyon 300 bin dolar kazandı. Öte yandan geçtiğimiz yılın DOTA 2 turnuvası şampiyonu 9 milyon 100 bin dolarlık ödülün sahibi oldu; bu da takımdaki her üyenin yaklaşık 2 milyon dolar kazandığı anlamına geliyor.

Heyecan dorukta…

Gelmiş geçmiş en büyük e-spor organizasyonuna sayılı günler kala, heyecan da tavan yapmış durumda. Geçtiğimiz sene 20 milyonu aşkın kişinin izlediği organizasyonda bu sene izleyici rekorunun da kırılması bekleniyor. Bu önemli organizasyon 7-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlecek ve MediaTrend ekibi olarak gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Media Markt’taki her bütçeye uygun oyun ekipmanlarını incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın