E-kitap okuyucular ile kütüphaneleri yanınızda gezdirin!

0

Kitaplar, hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri. Hem eğitim hayatımız için hem profesyonel kariyerimiz için hem de hobi amaçlı, hayatımızın her anında yanımızda olan kitaplar, gündelik hayatımızda taşımakta zorlanabileceğimiz durumlar oluşturabiliyor. Kitap tutkunları, çantalarında çok sayıda kitap taşımak istedikleri noktada, bunun zorluğunu yaşayacaktır. İşte, tam da bu noktada, teknolojinin nimetlerinden biri olan e-kitap okuyuculardan faydalanmanın tam da zamanı. Çantanızda kütüphane taşıyabilirsiniz! E-kitap okuyucular ile kütüphaneleri yanınızda gezdirin!

Çantanızda kütüphane taşımanın en kolay yolu!

E-kitap okuyucular, kitap tutkunları arasında uzun süredir tartışmalara yol açsa da, teknolojinin sunduğu en güzel nimetlerin başında geliyor. Çok büyük bir kitle, kitapların yerini tutmayacağını savunuyor olsa da, bir diğer grup ise, e-kitap okuyucuların ne kadar faydalı ve pratik olduğunu savunuyor. İki tarafın da kendince haklı sebepleri olsa da, işin pratiklik ve hayatı kolaylaştırma noktalarına bakıldığında, e-kitap okuyucuların ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir tatile çıkacağınızı hayal edin. Okumak istediğiniz bir başyapıt olduğunu düşünelim. Mesela, Tolstoy’un Savaş ve Barış adlı eserini okumak gibi bir hayaliniz. Ciltlerce olan bu eseri yanınızda hacim ve ağırlık anlamında zorlayacak şekilde taşımak yerine, bir e-kitap okuyucuya yükleyip, keyifli bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu örnek sizlere de ikna edici gelmedi mi?

E-kitap okuyucular ile kütüphaneleri yanınızda gezdirin!

Calibro markasının Sense isimli e-kitap okuyucusu, alabileceğiniz en başarılı modeller arasında yer almakta.

e-kitap okuyucular

4 GB dahili hafıza ve hafıza kartı desteği sunan Calibro Sense, 6 inç boyutlu E-ink ekrana sahip. 1024 x 758 ekran çözünürlüğü ve 212 dpi seviyesindeki bu ekran, size bir kitap deneyimi sunacak. Dev bir kütüphaneyi yanınızda gezdirmenizi sağlayacak olan bu okuyucu, sadece 155 gramlık bir ağırlığa sahip. Böyle bir cihazda, en sevdiğiniz kitapları saklamak güzel olacaktır.

Yansıma engelleyici 6 inç boyutlu Carta E Ink dokunmatik ekran, 1024 x 768 çözünürlük (212 ppi) gibi özelliklere sahip. Yerleşik, tamamen ayarlanabilir ComfortLight desteği ile uzun süre kitap okuyanların gözlerini yormuyor.11 farklı yazı tipi ve 40’tan fazla boyut arasından seçim yapabilme fırsatı da önemli bir detay. Tek şarjla 2 aya kadar pil ömrü, 3.000 taneye kadar eKitap kapasiteli 4 GB dahili hafıza ve dahili Wi Fi bağlantısı ile Kobo eKitabevi’ne anında erişim sayesinde, dilediğiniz kitaplara anında erişebilirsiniz.

Amazon’un Kindle markası, e-kitap okuyucuların bu kadar popüler hale gelmesi konusunda bir lokomotif oldu desek yanlış olmaz. Kindle serisi altında üretilen Oasis, en pahalı e-kitap okuyuculardan biri ancak sunduğu özelliklerle, kalite konusunda da fazlasını sunan bir model. 7 inç boyutlu HD ekran, sesli kitap okuma desteği, 32 GB dahili hafıza ve çok daha fazlası ile öne çıkan bu model, e-kitap deneyimini harika boyutlara taşıyabilir.

Özetleyecek olursak, piyasada her bütçeye uygun ve farklı niteliklere sahip elektronik kitap okuyucular mevcut. Sizin yapmanız gereken tek şey ise, bütçenize uygun olanı seçmek ve çantanızda bir kütüphane gezdirmenin tadına varmak olacak.

 

Cevap bırakın