Dyson’da saç bilimi, teknoloji ve tasarımla birleşiyor

0

“Başkalarının görmezden geldiği sorunları çözmek” mottosuyla tasarım ve mühendisliği birleştiren Dyson, öncü yeni teknolojileriyle geleneksel düşünceye sürekli meydan okuyor ve güzellik kategorisine yatırım yapmaya devam ediyor.

Kendini saçı anlamaya adayan Dyson, on yılı aşkın bir süredir saç bilimini araştırıyor, dünyanın dört bir yanındaki küresel saç laboratuvarlarına 100 milyon sterlinden fazla yatırım yapıyor. Küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam eden Dyson, önümüzdeki üç – dört yıl içinde yirmi yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Dyson’ın, dört Teknoloji Kampüsünde 6.000 mühendis ve bilim insanının yüzlerce laboratuvara erişimi bulunurken; bu alanlar, günün 24 saati yeni fikirlerin ve teknolojilerin titizlikle test edilmesine olanak tanıyor. Dyson’ın tüm saç tiplerine nasıl bakım yapılması gerektiğini anlaması ve saç şekillendirmenin daha iyi, daha sağlıklı yollarını belirlemeye devam etmesi için mühendisler test düzenekleri geliştiriyor ve son teknoloji ekipmanlar kullanıyor. Taramalı elektron mikroskopları, termal kameralar ve hava akımı lazer duman makineleri gibi teknolojiler, mühendislerin saç hasarının etkisini, dünyadaki tüm saç tiplerini ve yüksek hızlı hava akışının etkilerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Saçın yanı sıra kullanıcıları anlamak, saç bilimi ve araştırmalarıyla desteklenen Dyson tasarım sürecinin en önemli parçalarından biri olmaya devam ediyor.

Dyson araştırmaları, saç tiplerinin benzersiz olduğunu gösteriyor ve kişinin saç tipini doğru bir şekilde belirlemek, istenen stile ulaşmanın ve saçı sağlıklı tutmanın ilk adımı olarak görülüyor. Saça olan hassasiyetleri sayesinde, Dyson mühendisleri ve bilim adamları saçı korumak için teknolojiler geliştirdiler. Dyson saç bakım kategorisi ürünleri saç parlaklığını korumak için sıcaklıkları düzenleyen ve aşırı ısı hasarını önleyen Akıllı Isı Kontrol teknolojisine sahip. Bu teknoloji, saç derisi üzerindeki bariyeri aşırı ısıdan koruyarak saç derisinin nem seviyesini korumaya yardımcı oluyor. Saçın pürüzsüz, yumuşak ve parlak görünmesini sağlıyor.

Cevap bırakın