Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Elektrikli Süpürge

0

Gelin sizi Dyson’ın en güçlü, en akıllı süpürgesi Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Elektrikli Süpürge ile tanıştırayım.

Dyson’ın tasarım harikası ve üstün teknolojiye sahip ürünleri favorilerim arasında.

Temizlikte zamandan kazandıran, ulaşması en zor kenar ve köşeler ile birlikte araç içinde de kullanılabilen kablosuz elektrikli süpürge Dyson V11 Absolute Extra, hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Elektrikli Süpürge ile tanışın

Tüm zeminler için çeşitli başlıklar ile birlikte gelen Dyson V11 Extra, hijyene daha çok önem verdiğimiz şu günlerde temizlik için ideal bir kullanım sunuyor. Kablosuz olması ve 60 dakikaya varan çalışma süresi, mekân ve konum bağımsız kullanılabilmesine olanak sağlarken, uzun süreli derinlemesine temizliklerde vakit kazandırıyor.

Ergonomisi sayesinde eğilip kalkma derdinden kurtaran, evdeki her zemin ve ulaşılması zor bölgeler için başlığı bulunan, hafif oluşu sebebiyle yormayan süpürgeyi evcil hayvan sahiplerine, alerjik bünyesi olanlara ve aile büyüklerine özellikle öneririm. Süpürgenin 0.3 mikrona kadar küçük partiküllerin %99.99’unu hapsederek, süpürme işlemi boyunca dışarıya temiz hava vermesi çok önemli bir özellik.

 

Dyson V11 Absolute Öne Çıkan Özellikler

Ofisinizde, evinizde, araç temizliğinde kullanabileceğiniz bu kablosuz süpürgesi; tasarımı, kolay temizlenebilir özelliği ve 125.000 rpm hızla dönen güçlü motoru, temizliğe başladığınız ilk andan sona ana kadar koruduğu yüksek emiş gücü ile öne çıkıyor. Gerçek zamanlı çalışma süresini ve batarya performans bildirimlerini görebileceğiniz LCD ekran ise temizlikte kontrolü size veriyor. Modları ayarlayabildiğiniz ve zamanlamayı kontrol edebildiğiniz bu ekran, akıllı temizliğin keyfini size yaşatıyor. 2,97 kg ağırlığındaki Dyson V11’in emiş gücü 220 AW ve 14 siklon teknolojisi barındırıyor. Gelişmiş tüm makine filtrasyonları kullanılan elektrikli süpürgenin tam şarj süresi ise 4,5 saat.

 

Dyson DLS Teknolojisi ile Akıllı Temizlik

Akıllı demişken Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Elektrikli Süpürge’nin zemin tipini hisseden  DLS (Dynamic Load Sensor) teknolojisinden de bahsetmek isterim. Süpürgeye yüksek torklu başlık takıldığında ve auto mod aktif hale getirildiğinde devreye giren DLS teknolojisi, fırça başlığı direncini kontrol ederek farklı zemin tiplerine göre gücünü ayarlıyor. Başlık değiştirme ihtiyacınızı ortadan kaldıran bu Dyson teknolojisi sayesinde süpürme işlemi yaptığınız tüm zeminleri derinlemesine ve kısa sürede temizleyebiliyorsunuz.

 

 

Dyson V11 Absolute Extra’da üç güç modu bulunuyor

Evinizdeki zemini algılayan ve emiş gücünü ayarlayan kablosuz süpürgenizi “yapacağınız temizlik işlemine göre” üç farklı mod üzerinden kullanabiliyorsunuz. LCD ekran üzerinden seçebildiğiniz modları ve işlevlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Eviniz veya ofisinizde halı, parke, fayans gibi farklı zeminler kullanıyorsanız, zemini algılayıp emiş gücünü otomatik ayarlayan Auto mod,
  • Zorlu ve uzun süredir temizlenmeyi bekleyen zemine işlenmiş kirler için (araç içinde sık kullandığım) Boost Mod,
  • Uzun sürecek temizlik işlemlerinizde 60 dakika süre ile kesintisiz kullanabileceğiniz Eco Mod’u tercih edebilirsiniz.

Dyson V11 Absolute Extra’nın en sevdiğim bir diğer özelliği ise duvara monte edilebilir şarj ünitesi. Yer kaplamayan ve çok şık duran üniteyi evinizin dilediğiniz bir duvarında kullanabilirsiniz. Makinenizin içindeyken veya dışındayken şarj edilebilen pillerinin çıkarılıp takılması da çok çok basit.

 

 

Dyson V11’de 0,76 litrelik bir toz haznesi kullanılmış. Kolayca kirleri boşaltabildiğiniz toz haznesi oldukça geniş, çıkarıp temizlemesi ise çok kolay. Toz haznesini ilk başta geri takarken biraz zorlandığımı, ancak alıştıktan sonra çok kolay geldiğini itiraf etmek isterim.

Şimdi gelelim her temizlik işi için değiştirerek kullanabileceğiniz aksesuarlara.

 

Dyson V11 başlıkları ne işe yarar?

Evlerimizde farklı farklı yüzeyler ve alanlar var. Ev süpürme işlemini daha iyi ve detaylı şekilde yapmak için farklı başlıklara ihtiyaç duyuyoruz. Dyson V11 Absolute Extra ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm başlıklara kavuşuyorsunuz. Hem süpürgeye takması hem de temizlemesi çok pratik olana bu başlıklara ve kullanım alanlarına gelince;

 

Dyson V11 Absolute Extra’nın içerisinden altı adet başlık çıkıyor.

  • Dyson Soft Roller Başlık parke ve fayans gibi sert zeminler için ideal bir kullanım sunuyor. Kadifemsi bir yüzeye sahip bu başlık, yumuşacık yüzeyi ile hem zemini temizliyor hem de parlatıyor.
  • Dyson Yüksek Torklu Başlık geniş yüzeyi ile rutin süpürme işlemlerinizi hızlıca tamamlamanızı mümkün kılıyor. Başlığın üzerinde yapısı daha sert olan kırmızı (sert naylon malzeme) ve siyah (antistatik karbon fiber lif malzeme) fırçalar kullanılmış. Auto mod ile kullanıldığında zemini algılayan bu başlığı çok seveceğinizi düşünüyorum.
  • Dyson Yumuşak Toz Alma Fırçası erişilmesi zor havalandırma, süpürgelik, aydınlatma ve tavan gibi bölgelerde kullanabilirsiniz.
  • Dyson İnatçı Kir Fırçası uzun süredir temizlenmeyi bekleyen zemine işlenmiş toz ve kirler için kullanabilirsiniz. Sert fırça yapısı sayesinde en zorlu bölgelerde bile işe yarayan bu başlığın da diğer bir favoriniz olacağını düşünüyorum.
  • Dyson Kombinasyon Başlığı koltuk, kanepe, yatak başlıkları gibi kumaş zeminleri yapısını bozmadan süpürmenizi mümkün kılan başlık ile cam – ahşap gibi alanların tozunu da alabilirsiniz.
  • Dyson Aralık Temizleme Başlığı koltuk dipleri, kapı üstleri, dolap köşeleri gibi erişilmesi güç alanlar için kullanabilirsiniz.. En dar alanlarda bile kullanabileceğiniz bu başlık, ulaşılamaz denen yüzeylerde fark yaratıyor.
  • Dyson Mini Motorhead , küçük olduğu kadar fonksiyonel de olan bir başlık. Minimal ve esnek yapısı sayesinde araç içi temizliğinde fark yaratan başlığın, evcil hayvan sahiplerinin de favorisi olacağını düşünüyorum. En ince kedi ve köpek tüylerini koltuk ve kanepelerden kolayca temizleyebileceğiniz bu başlık için bile Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Elektrikli Süpürge’yi tercih edebilirsiniz.

 

Gücünü ve çalışma süresini yönetebileceğiniz, kısa sürede evinizin, ofisinizin ve aracınızın her bölgesini derinlemesine ve hijyenik bir temizleyebileceğiniz Dyson V11 Extra’nın diğer merak edilen özelliklerini MediaMarkt web sitesinden inceleyebilirsiniz.

 

Anneler Günü için Hediye Fikirleri 

Annenize hediye almayı düşünüyorsanız “Anneler Günü için Hediye Fikirleri” başlıklı yazımı okumadan hediyenize karar vermeyin.

Anneler Günü için Hediye Fikirleri

Cevap bırakın