Dyson mühendislerinden evcil hayvan sahiplerine temizlik ipuçları

0

Sağlıklı yaşam alanları için çözümler sunmak isteyen Dyson Kıdemli Makine Mühendislerinden James McCrea, evcil hayvan sahipleri için kolay ve doğru temizliğe ilişkin tüyolar paylaşıyor.

Evcil hayvan sahipleri için tüy temizliği günlük bir sorun olmakla beraber, tüyün nerede olduğunu görmek temizliğe başlamanın yarısıdır. Hava, zemin ve eşyaların temizliğine daha fazla dikkat etmemiz gereken bu günlerde, doğru yöntemlerle yapılacak temizlik büyük önem taşıyor.

Dyson Mühendislerinden evde evcil hayvan tüyü temizliği için ipuçları:

  • Sorunun kaynağını araştırın: Evcil hayvanlar, tüyleri katajen aşamasına ulaştıkça her zaman tüy döker ve insanlardan çok daha sık tüy döktüklerinden, evcil hayvanınızı sık sık taramak tüylerin evinizde birikmesini önleyecektir.
  • Yukarıdan aşağıya doğru temizleyin: Toz gibi, evcil hayvan tüyleri de havada uçabilir ve yerlere düşebilir. Bu yüzden temizliğinize daha yüksek noktalardan başlayıp zeminde bitirin.
  • Evcil hayvanınızın örtülerini yıkayın: Evcil hayvanlarınızın üstünde en çok vakit geçirdiği eşyaları, yani battaniyeleri, yastıkları ve yatak takımlarını 60 derece sıcaklıkta yıkamak, alerjenleri parçalamaya ve toz akarlarının beslediği mikroskobik kepek miktarını azaltmaya yardımcı olur.
  • Yavaş süpürün: Yavaşça süpürmek, hava akışı ve süpürge başlığına, evcil hayvan tüylerini “hareketlendirmek” ve yüzeyden temizlemek için daha fazla zaman verir.
  • Evcil hayvan tüylerini yüzeylerden temizleyin: Tüy toplama şeridine sahip bir temizleyici başlık kullanmak, evcil hayvan tüylerini temizlemeye yardımcı olur.

Cevap bırakın