Dying Light 2’nin ana hikayesi 15-20 saat sürecek

0

Dying Light 2’nin ana tasarımcısı Smektala’ya göre, ana hikâye yaklaşık 15-20 saat sürecek. Başka detaylar da var. İşte çıkışına az bir zaman kala yapımla ilgili kısa bir derleme…

Dying Light geliştiricisi Techland, 2015’teki ilk oyunla oyunculara iyi hissettiren, akıllı, hızlı tempolu bir aksiyon zombi oyunu vererek büyük bir başarı yakalamıştı. 70 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Dying Light’in devam oyununun geliştirilmesi tabii ki şaşırtıcı olmadı. İlk oyundan üç yıl sonra, E3 2018’de Dying Light 2 açıklandı ve başlangıçta 2019’un sonunda piyasaya sürülmesi planlandı. Çok sayıda ertelemeden sonra, ne zaman yayınlanacağı hala belli değil, ama bu durum bize heyecanımızdan bir şey kaybettirmiyor.

Dying Light 2’nin ana tasarımcısı Smektala’ya göre, ana hikâye yaklaşık 15-20 saat sürecek. Ancak bununla birlikte, seçimlerinize bağlı olarak değişebilecek irili ufaklı birçok yan görev ile de oyunun sunabileceği çok şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Techland, oyundaki her şeyi görmek için 100 saatten fazla süreye ihtiyacınız olduğunu belirtiyor.

Planör!

E3 2019’da gördüğümüz en havalı şeylerden biri de karakterlerin planör kullanmasıydı. Bu planör sayesinde oyuncular zaman zaman sahte bir süper kahramana dönüşebiliyordu. Ayrıca ilk oyunda olduğu gibi Dying Light 2 de coop çok oyunculu moda sahip olacak.

Oyunun Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One ve elbette yeni nesil konsollar için 2021’de çıkması bekleniyor…

Cevap bırakın